Přihlásit se    Registrovat

update čtečky

Témata k ebook čtečce PocketBook 650 Ultra
  • Autor
    Zpráva

Re: update čtečky

Příspěvekod Paul » 30 říj 2014, 16:08

A to prosím recenzenti prakticky pomíjejí. K čemu je čtečka s 30ti možnostmi fontů, když je nejde nastavovat? Já jsem s PB skončil u 623. Ženě jsem ještě pod vlivem různých nadšených recenzí pořídil 626 ale celkem lituji. Viz. v diskusi u tohoto stroje. Prostě když koupím ePub automat. jej projedu v Calibre a pak teprve do čtečky...Jde o cca min. zdržení...ale stejně..Vyhlížím Kindle Voyage...Na způsob jak upravit prg čtečky jsem nepřišel...ani mi to na help line neporadili... vpodstatě ani nevěděli, co po nich chci
Paul
Kecal
Kecal

Poděkoval: 1 krát
Poděkovali mu: 10 krát

Příspěvekod Ladinek » 21 lis 2014, 15:44

Již několik dní je na oficiálních stránkách nový update. Opraveno uspávání čtečky a nějaké drobnosti.

Ještě pro Paula. Každá čtečka Kindle Voyage má jiné osvětlení.
Ladinek
Kecal
Kecal

Poděkoval: 2 krát
Poděkovali mu: 68 krát

Příspěvekod Paul » 22 lis 2014, 00:32

Hm .. v Česku ji, pokud vím, nikdo nemá. A ve světě (stále je, bohuzel, svět mimo ČR) zacal prodej tento týden..
Paul
Kecal
Kecal

Příspěvekod Ladinek » 22 lis 2014, 08:02

Ladinek
Kecal
Kecal

Příspěvekod Paul » 24 lis 2014, 09:14

Tak díky za info, ale prodej v ČR opravdu ještě nezačal a ve světě sotva předobjednávky. Počkáme, uvidíme...ale i slabý oranž. nádech v horní části displaye u KV je asi pořád tolerovatelnější než celkový propadák displaye u PB Ultra ;) navíc se dá očekávat, po zkušenostech s PW 1, že Kindle na problému zapracuje a zmizí i tento drobný nedostatek
Paul
Kecal
Kecal

Příspěvekod Zdenka » 24 lis 2014, 13:01

Já nevím, jak ostatní Ultry jsou na tom s podsvícením, ale ta moje je naprosto perfektní. Podsvícení je dokonale rovnoměrné, takže já jsem s ní v tomto směru naprosto spokojená.
Je to moje druhá čtečka. První byla Pocket Book 622, se kterou jsem byla maximálně spokojená. Jediné, co mě na ní štvalo bylo to, že neměla podsvícení. Takže když mi spadla na zem a rozbila se, tak jsem chtěla novou čtečku s podsvícením. Vyhrál opět Pocket Book, a to hlavně z toho důvodu, že má slot na kartu. Díky za info o novém update. Konečně opravili chybu v uspání čtečky deskami.
Zdenka
Nemluva
Nemluva

Poděkovali mu: 3 krát

Příspěvekod Ladinek » 24 lis 2014, 17:46

Já mám osvětlení taky bez fleků. U první, kterou jsem musel vyměnit, byla ale obrazovka ostřejší. Zřejmě záleží na kuse.
Ladinek
Kecal
Kecal

Příspěvekod Pat » 24 lis 2014, 19:16

Tak podsvícení, potažmo displej je to jediné na co si u té Ultry nestěžuju.. Ono co se týče hardware je to docela dobrá čtečka, tragédie je ten naprosto příšerný a odfláknutý software/firmware. Asi to bude kus od kusu, prostě "ukrajinská kvalita", žádná nebo velmi slabá kontrola kvality.
Pat
Nemluva
Nemluva

Poděkoval: 0 krát
Poděkovali mu: 0 krát

Příspěvekod Pat » 24 lis 2014, 19:23

Nicméně u mne tento nový Firmware nevyřešil nic, alespoň tedy pozorovatelně nic. Pořád se po nabití nevypne ta dioda ve vypínacím tlačítku, pořád korektně nefungují fonty u formátu ePub, pořád se občas stane že se během používání nevypne ta dioda a musí se celá čtečka restartovat a tak dál. Člověk ani neví jestli to je standardní chování té čtečky nebo HW závada.. Jak jste na tom vy? Vyřešil ten update nějaké vaše problémy co jste měli s tou čtečkou? (nemyslím, co se píše v tom updatu, že údajně řeší, ale co skutečně u vás update vyřešil/nevyřešil)
Pat
Nemluva
Nemluva

Poděkoval: 0 krát
Poděkovali mu: 0 krát

Příspěvekod Zdenka » 24 lis 2014, 20:14

Mě fonty u ePub fungují dobře ( tedy jestli tím myslíš typ a velikost písma). Dioda u tlačítka zap./vyp. svítí jen chviličku. Jediné co mě zlobí je pravé tlačítko na vypnutí a zapnutí podsvícení. Ale to asi nebude chyba čtečky ale opět chyba firmwaru. Čtečka se mi kousla zatím asi 2 x, takže žádná tragédie
Zdenka
Nemluva
Nemluva

Příspěvekod Ladinek » 25 lis 2014, 07:26

Vyzkoušej si svoje fonty, na internetu jich je hromady. Mě se kontrolka vypíná bez problému. V současné době, mě osobně vadí, že stále neřadí v sérii knihy podle čísel, ale pouze abecedně. Jinak nemám problém.
Ladinek
Kecal
Kecal

Příspěvekod Paul » 25 lis 2014, 11:15

Zdenka píše:Mě fonty u ePub fungují dobře ( tedy jestli tím myslíš typ a velikost písma).

Tak jestli Ultra dovolí měnit u zakoupených ePubů volně fonty - nejen velikost a řez, ale i typy fontů tak je to na flašku :)
Paul
Kecal
Kecal

Příspěvekod Zdenka » 25 lis 2014, 13:27

Paule, promiň, ale fakt poznám, že se mi na čtečce změní typ písma. A jdou mi nastavit všechny typy od custom až po Roboto-Regular.
Zdenka
Nemluva
Nemluva

Příspěvekod Paul » 25 lis 2014, 13:36

Zdenka píše:Paule, promiň, ale fakt poznám, že se mi na čtečce změní typ písma. A jdou mi nastavit všechny typy od custom až po Roboto-Regular.

U ePub zakoupených v internt. knihkupectvích? Pokud ano, je to velký krok vpřed. Řešilo se to tady u předchozích čteček horem dolem...a myslím že i recenzenti popisují, že Ultra publikuje jen jeden typ fontu u ZAKOUPENÝCH ePubů - natvrdo...
Paul
Kecal
Kecal

Příspěvekod Zdenka » 25 lis 2014, 13:54

Ano, zkoušela jsem to na knihách zakoupených v internetovém knihkupectví ( palmknihy, ereading) a stažených ve formátu epub. Typy písma jdou normálně měnit.
Zdenka
Nemluva
Nemluva

PředchozíDalší

Zpět na PocketBook 650 Ultra