Přihlásit se    Registrovat

První informace o PocketBook Touch 2 Lux

Témata k ebook čtečce PocketBook 623 Touch Lux
  • Autor
    Zpráva

Re: První informace o PocketBook Touch 2 Lux

Příspěvekod tom » 22 kvě 2013, 18:42

Ladinek píše:TTS zatím pouze anglicky, německy a rusky - ženské hlasy (lepší přednes než na 622).

Tak TTS balíčky určené pro PB622 asi použít nepůjde (český nefunguje, jiné jsem nezkoušel). Potom sice nechápu, proč se v realease notes firmwaru uvádí "Support of the new and old TTS packages versions", ale budiž.
Předčítání pochází z jiného zdroje, než tomu bylo u PB622. O předčítání se v PocketBook Touch Lux stará technologie firmy ivona - http://www.ivona.com
Ta zatím češtinu nemá a ani mi neodpověděli, kdy bude, pouze "We are constantly working on the new voices.". Pokud máme věřit technické podpoře od PocketBooku, tak do měsíce...

Dřív však bude indická angličtina, která je v "coming soon" na http://www.ivona.com/us/voices-list/
To jen tak pro zasmání :-)

EDIT: tak v PocketBooku pracují na manažování TTS, mělo by být zařazeno v příštím firmware.
tom
Superkecal
Superkecal

Poděkoval: 3 krát
Poděkovali mu: 43 krát

Příspěvekod Ladinek » 24 kvě 2013, 07:01

TTS hlasy: u hlasů - anglický, německý a ruský, které jsou nainstalovány, se v nastavení rychlosti a výšky hlasu dají měnit parametry, ale výsledkem je pořád stejný, tedy normální hlas.
U větších pdf souborů se musí nechat zhasnout kontrolka, pak se zrychlí práce s nimi. U souborů do 5 MB není žádný problém s rychlostí. Aplikace z verze 622 a starších fungují normálně.

Jak svítí obrazovka http://imageshack.us/a/img4/5640/23587062.jpg - ve skutečnosti obrazovka vypadá lépe - snímek je upraven aby bylo lépe vidět světlé a tmavé oblasti.
Ladinek
Kecal
Kecal

Poděkoval: 2 krát
Poděkovali mu: 68 krát

Příspěvekod onaj » 27 kvě 2013, 13:49

Tak ho mam taktiez uz nejaky ten tyzden (od 15.5.) a zatial spokojnost... aj som rozchodil veci ako poslanie si knihy ako Email atachment (Kindle funkcionalita), zopar hier navyse (nechal som si len Damu a Mahjong)... Podsvietenie super vec (az na tie sede flaky uplne naspodu v stavovej liste), rychlost Web browsera mohla byt lepsia, TTS SK/CZ nefunguje (dufam ze zatial) ale to su veci (okrem podsvietenia) co vobec nepouzivam takze ma to az tak neirituje... Firmver ma este drobne muchy dufam ze sa v PB vynasnazia a nova verzia bude lepsia a lepsia... a samozrejme knihy idu bezproblemov tak ako som si to predstavoval ;)))
onaj
Nemluva
Nemluva

Poděkoval: 1 krát
Poděkovali mu: 3 krát

Příspěvekod tom » 29 kvě 2013, 08:24

Tak ve věci české TTS jsem dostal zprávy z jiného zdroje z PocketBooku a ty rozhodně optimistické nejsou. Kdy čeština bude, se neví, protože to zatím nesdělil ani výrobce jazyků. Pokud momentálně někdo potřebuje novou čtečku s českým předčítáním, má jedinou volbu, model Touch 622 http://www.ebook-ctecky.cz/pocketbook-t ... cerny-p131 Nebo čekat a čekat...

Seznam jazykových balíčků, které by měly (momentálně) být k dispozici pro oba modely:

TTS language list for PocketBook Touch Lux (PB623)
• Russian
• Danish
• Italian
• Australian English
• British English
• American English
• Dutch
• Icelandic
• Polish
• Canadian French
• Brazilian Portuguese
• Welsh English
• Welsh
• French
• German
• Castilian Spanish
• American Spanish
• Romanian

TTS language list for PocketBook Touch (PB622)
• Czech
• Cantonese
• Chinese Mandarin
• Danish
• Dutch
• English UK
• English US
• Finnish
• French Canada
• French France
• German
• Greek
• Hungarian
• Italian
• Japanese
• Korean
• Norwegian
• Polish
• Portuguese Brazil
• Portuguese Portugal
• Russian
• Spanish Mexico
• Spanish Spain
• Swedish
• Turkish
• Arabic
Naposledy upravil tom dne 29 kvě 2013, 09:46, celkově upraveno 1
Důvod: upraveny dezinformace přesnějšími informacemi :-)
tom
Superkecal
Superkecal

Příspěvekod Ladinek » 29 kvě 2013, 13:00

Tak jsem narazil na další chyby:
- Pokud máte knihy seřazené podle série, tak v epubu vám je sice zobrazí, ale již neočísluje. U 622 to fungovalo. Série ve formátu fb2 se zobrazují správně, ale zase špatně řadí žánr. (Prakticky všechny knihy zařazuje do žánru Další starověká literatura.)
- Kalkulátor má stále chybu - místo OCT je Říjen.
- U ruské klávesnice zase chybí znak mínus.

Spojil jsem se opět s Pocketbookem a mám to sepsat emailem. Proto, kdo ví o nějakých chybách, napište je sem a já to odešlu hromadně.
Vývojáři software zřejmě dost odflákli.

Chyby se dají opravit. Myslím, že tato čtečka je v globálu zatím asi nejlepší, co je na trhu.
Ladinek
Kecal
Kecal

Příspěvekod thcb81 » 30 kvě 2013, 08:50

Ládínku, pokud tam budeš psát hromadně, tak prosím zmiň, že wi-fi se připojí jen na "staré" frekvenci routeru 20MHz. Na novější frekvenci, na které jsou většinou routery nastavené (40MHz) se nechytá. Tzn. je nutno router přenastavit, což si člověk udělá maximálně tak doma sám, ale mimo domov už se na některé routery nepřipojíš... Rady z Pocketbooku jako nahrát nový firmware či naformátování vnitřní paměti problém pořád neřeší...
thcb81
Nemluva
Nemluva

Poděkoval: 7 krát
Poděkovali mu: 0 krát

Příspěvekod Ladinek » 30 kvě 2013, 10:05

Dobře, večer to odesílám
Ladinek
Kecal
Kecal

Příspěvekod tom » 04 čer 2013, 11:13

Výcuc ze zehraničních recenzí - http://www.ebook-ctecky.cz/blog/2013/06 ... h-lux-623/
tom
Superkecal
Superkecal

Příspěvekod lachlach » 10 čer 2013, 11:35

Přeci jen mi to nedá se nezeptat, zvlášť, když čtu ty kladné recenze. Je to má 1. čtečka. Zdá se mi dost pomalá, zejména, pokud mám dokument PDF s obrázky, dovede se "zastavit" na velmi dlouhou dobu, než se načte stránka. Je to u čteček běžné? Mám zkušenost pouze s tablety a smartphony, proto se ptám. Děkuji za odpověď.
lachlach
Nemluva
Nemluva

Poděkoval: 0 krát

Příspěvekod tom » 10 čer 2013, 12:48

Otevření trvá chvilku déle, pak už by to mělo být v poho. Takhle bez podrobností a na dálku se v tomto těžko radí... Každopádně doporučuji z toho PDF udělat co nejjednodušší a datově nejmenší PDF. Nejlépe vůbec ne PDF :-) (to se týká všech E-Ink čteček).

Co se týče PocketBooku Luxe:
- zkus updatovat firmware, pokud nemáš aktuální.
- ověř si, že nemáš otevřeno příliš mnoho oken - zavři jich co nejvíc

7MB PDF soubor, text, režim reflow 310%. Otevření cca 5 sec, otočení stránky do dvou vteřin i s plným "probliknutím". W623.4.1.615

Jinak čtečky jsou určitě pomalejší, než tablety, ale dostatečně rychlé na to, aby v knize dokázali dostatečně rychle otáček stránky. U PDF to nemusí platit, zvlášť v režimu reflow - je to pro čtečku práce navíc a přeci jen na to není tak úplně stavěná, do čteček nemůžou dát výrobci ultrarychlé CPU, musí myslet na spotřebu energie.
tom
Superkecal
Superkecal

Příspěvekod Ladinek » 10 čer 2013, 13:56

Zkoušel jsem několik pdf souborů, větších i 70 MB. Počáteční načtení trvá déle. V podstatě je potřeba vždy po otočení stránky počkat, až zhasne kontrolka. Potom je možno otočit další 3-4 stránky rychle. Na 5stránce to trvá opět několik sekund a tak dokola. Teď mluvím o pdf velikosti A4, pokud je pdf A5 a menší, není problém.
Jinak jsem četl na ruských stránkách, že tato čtečka indexuje, tím by se vysvětlila její menší pomalost než 622.
Ladinek
Kecal
Kecal

Příspěvekod lachlach » 10 čer 2013, 15:14

Děkuji moc za odpovědi. Požívám většinou čtení po sloupcích, 200%, automatický ořez, PDF A4. Pravda je, že čtečku zablokují většinou tabulky a obrázky. Ale už jsem klidnější. Ještě jednou díky moc.
lachlach
Nemluva
Nemluva

Příspěvekod kroogh » 10 čer 2013, 17:24

Ahoj,

nemáte prosím někdo ve vlastnictví stříbrnou verzi (a pokud ano, šlo by udělat nějakou hezkou fotečku?)
Měl jsem vybranou černou verzi 622 a čekal na verzi s podsvětlením a nyní nevím jestli vybrat černou nebo stříbrnou :P
kroogh
Nemluva
Nemluva

Příspěvekod tom » 10 čer 2013, 17:38

Profi i amatérské najdeš na http://www.facebook.com/pages/ebook-cte ... 9702407321
Ta fotka z kavárny je stříbrná verze, pak je tam fotka námi focená - všechny tři barvy vedle sebe.
tom
Superkecal
Superkecal

Příspěvekod kroogh » 10 čer 2013, 21:27

Díky. Bohužel jsem z toho moc nevykoukal - asi by bylo lepší si to ošahat osobně, nicméně bohužel zatím není moc kde (kamenné obchody zatím zboží nevedou)
Proč to zminuji - bílá i černá jsou "defaultní" barvy ze kterých už ony plasty padají z lisu (nějaký PP nebo ABS materiál), nicméně stříbrná určitě bude až následně stříkaná nebo jinak nanášená, tj. hrozí riziko, že se může časem barva loupat.

Jaký z toho máš Ty osobně pocit, určitě jsi držel v ruce i stříbrnou (btw - a jak se Ti líbila tato barvička) ;)
kroogh
Nemluva
Nemluva

PředchozíDalší

Zpět na PocketBook 623 Touch LUX