Přihlásit se    Registrovat

První informace o PocketBook Touch 2 Lux

Témata k ebook čtečce PocketBook 623 Touch Lux
  • Autor
    Zpráva

Re: První informace o PocketBook Touch 2 Lux

Příspěvekod Sonula » 16 kvě 2013, 12:44

Registrovany píše:
Takže ... ty ho už máš fyzicky v ruke?
Hovor, preháňaj. Od nedočkavosti takmer poskakujem a zháňam kupca na moju PaperWhite ;-)
hm ak sa smiem spytat v akych vodach zhanate kupcu :-D mne sa tiez trasu ruky po tomto kusku...
Sonula
Tichá voda
Tichá voda

Poděkoval: 1 krát
Poděkovali mu: 18 krát

Příspěvekod tom » 17 kvě 2013, 10:28

Musím říct, že z toho mála(!), co jsem měl zatím Lux v ruce (nemyslím vysavač :-), tak mě příjemně překvapila provázanost a přívětivost menu a celková práce se čtečkou. Vše mi přijde přirozené a jednoduché.

Jinak vyšel nový firmware - viewtopic.php?f=55&t=454
tom
Superkecal
Superkecal

Poděkoval: 3 krát
Poděkovali mu: 43 krát

Příspěvekod tom » 18 kvě 2013, 08:55

fajnes píše:to by ma zaujimalo, ci ostane na trhu aj stara a nepodsvietena PocketBook Touch 622, pripadne ci nepojde jej cena o nejaku tu korunu nizsie

O nějakou tu korunu už cena dolů šla. Níže už asi nepůjde, to nemůžu slíbit či neslíbit, ale přijde mi to logické. Cenový rozdíl mezi 622 a 623 je dle mého dost znatelný už teď. Touch 622 by měl být paralelně v prodeji.
tom
Superkecal
Superkecal

Příspěvekod taek » 18 kvě 2013, 09:13

V překladu čtečky je jedna chybka - v kalkulačce je zkratka osmičkové soustavy pod názvem Říjen místo OCT. Podsvícení je příjemné, uvidíme do budoucna, jak to bude žrát baterku. Pokud se mi nějak podaří zprovoznit wifi, tak ke čtečce nemám výhrad. :-)
taek
Nemluva
Nemluva

Poděkoval: 1 krát
Poděkovali mu: 0 krát

Příspěvekod tom » 18 kvě 2013, 10:09

Tak v té kalkulačce to už bylo špatně u předešlého modelu :-)
tom
Superkecal
Superkecal

Příspěvekod lachlach » 19 kvě 2013, 22:53

Tak od čtvrtka mám čtečku doma, je to má 1. Kupoval jsem jí (kromě čtení knih0 i na práci s články ve formátu PDF. Proto jsem neuvažoval o Kindlu. Zatím se mi však čtečka dost zasekává. Při otáčení stránek zamrzne a poté otočí rychle několik najednou. Slovník funguje bezproblémově u knížek, PDF dokumenty mají však menší písmo a je zde nemožné označit přesně slovo, které chci přeložit. Existuje stylus pro tuto čtečku? Děkuji za reakce.
lachlach
Nemluva
Nemluva

Poděkoval: 0 krát

Příspěvekod tom » 21 kvě 2013, 07:51

Český jazykový balíček pro TTS (stejně jako ostatní předpokládám), by měl být k dispozici do měsíce - info ze zákaznické podpory PocketBooku.
tom
Superkecal
Superkecal

Příspěvekod Ladinek » 22 kvě 2013, 09:07

Tak jsem si pořídil také LUX, update proběhl bez problémů, připojení na wifi také. Písmo je menší, protože je větší rozlišení obrazovky, tak se musí nastavit větší písmo, písmena již nejsou hranatá, ale hladká, čitelnější. Je vylepšený prohlížeč pdf, dá se více ořezat, prohlížení komiksů je lepší. Logo má nyní jiné rozměry, 758x1024 a 8bit šedé. TTS zatím pouze anglicky, německy a rusky - ženské hlasy (lepší přednes než na 622). Internet prohlížeč oproti 622 je pomalejší. Osvětlení obrazovky je dostačující, rovnoměrné ale po stranách jakoby špinavé (flekaté). Při čtení knih je svižnější. Výdrž baterie je prakticky stejná. Tolik zatím první postřehy.
Ladinek
Kecal
Kecal

Poděkoval: 2 krát
Poděkovali mu: 68 krát

Příspěvekod lachlach » 22 kvě 2013, 10:14

Dobrý den, jak vám funguje označování slov do slovníku u PDF dokumentů? Mám problém označit jednotlivé slovo, většinou se označí celá věta. Proto by se hodil event. nějaký stylus na jemnější označení. Hodně pracuji s odbornými články, proto potřebuji vyladit zejména práci s PDF dokumenty. Jinak čtečka skvěle bere HTM formát, čímž se z ní stává i zpěvník (slova a akordy písní jsou na netu většinou v tomto formátu).
lachlach
Nemluva
Nemluva

Příspěvekod Ladinek » 22 kvě 2013, 10:55

Zkoušel jsem to, chce to jemné prsty, ale při ořezání se dá text zvětšit. Pak je to schůdné, já se trefím sice do jednoho slova, ale buď o jedno nahoru nebo dolu.
Ladinek
Kecal
Kecal

Příspěvekod lachlach » 22 kvě 2013, 12:42

Děkuji za odpověď. Snad je to jen mými prsty čtečkou dosud nepolíbenými. Když jsem zvětšil písmo, PDF dokument se mi bohužel rozhodil, anebo na chvíli dokonce zamrzla celá čtečka. Přeci jen budu muset nakonec prostudovat manuál.
lachlach
Nemluva
Nemluva

Příspěvekod Ladinek » 22 kvě 2013, 12:52

Pro lachlach. Zjistil jsem, že otevírání pdf souborů, hlavně s obrázky, je pomalejší než na 622, a to i obracení stránky. Záleží ale také na způsobu zpracování. Může se jevit, někdy, jako kouslá čtečka, ale není to tak jak to vypadá.
Ladinek
Kecal
Kecal

Příspěvekod lachlach » 22 kvě 2013, 14:01

Díky za odpověď. Budu s tím při listování počítat. Ještě se přeci jen zeptám, má-li někdo zkušenost s používáním stylusu u tohoto typu čtečky. Stačí jakýkoli?
lachlach
Nemluva
Nemluva

Příspěvekod tom » 22 kvě 2013, 15:35

Zcela určitě nestačí jakýkoliv stylus, protože snímání dotyků je kapacitní. Reaguje na vodivost lidského těla. Obyčejná plastová "tyčinka" asi moc vodivá nebude :-)
tom
Superkecal
Superkecal

Příspěvekod Registrovany » 22 kvě 2013, 18:10

lachlach píše:Ještě se přeci jen zeptám, má-li někdo zkušenost s používáním stylusu u tohoto typu čtečky. Stačí jakýkoli?
Treba kapacitný stylus, napríklad taký, aké sa predávajú k iPhonom. Vraj stačí aj párok (údenina) ;-)
Registrovany
Kecal
Kecal

Poděkoval: 22 krát
Poděkovali mu: 48 krát

PředchozíDalší

Zpět na PocketBook 623 Touch LUX