Přihlásit se    Registrovat

ČERNÁ NEBO BÍLÁ ČTEČKA?

Vše ostatní ohledně čteček - krom výběru nové čtečky a diskuze o konkrétních čtečkách.
  • Autor
    Zpráva

ČERNÁ NEBO BÍLÁ ČTEČKA?

Příspěvekod Boudika » 13 srp 2013, 20:52

Chtěla bych se zeptat jaká barva čtečky je přijatelnější pro oko na čtení??
Někdo preferuje černou čtečku,myslím,že mají i více prodaných kusů - mě přijde normálnější ta bílá...v knize přeci také nemam černý rámeček a na stránce vynikají pouze vytištěná písmena....Ale odzkoušeno to nemam....
Měl jste někdo delší dobu k posouzení tyto barvy?? Je to jen dojem a při čtení to ani nevnímáte? Barva čtečky je pouze kosmetický výběr,co se komu líbí?
Díky za postřehy.
Boudika
Nemluva
Nemluva

Poděkoval: 3 krát
Poděkovali mu: 0 krát

Re: ČERNÁ NEBO BÍLÁ ČTEČKA?

Příspěvekod Registrovany » 14 srp 2013, 07:22

Boudika píše:Chtěla bych se zeptat jaká barva čtečky je přijatelnější pro oko na čtení?? Je to jen dojem a při čtení to ani nevnímáte?
Najprv som mal čiernu. Bol som veľmi spokojný, prišlo mi to tak nejak prirodzené. A okrem toho vtedy biele nikto nevyrábal. Displej vyzerá belší v čiernom rámčeku.

Potom som si kúpil bielu. Lebo čierna z toho modelu čo som chcel bola vypredaná ;-), a keďže som veľmi chcel ten model tak som neriešil, a kúpil som bielu.
Bol som veľmi spokojný, prišlo mi to tak nejak prirodzené. ;-)) Text vyzerá černejší keď tam nie je čierny rámček.

Potom som mal chvíľku červenú. Tá sa strašne leskla.
Na farbe až tak nezáleží, ako som zistil, ale lesklý rámček je čistá katastrofa.

Medzitým som mal ďalšiu čiernu - tú som predal, ale nie kôli farbe ;-). Teraz mám zase čiernu.

Poslednú čítačku som si vybral čiernu, lebo všetky modely PocketBook 623 majú čierne tlačidlá, a nepáči sa mi ako čierne tlačidlá vyzerajú na bielej čítačke.
Boudika píše:Barva čtečky je pouze kosmetický výběr,co se komu líbí?

Ako som zistil, a dlhodobo otestoval, zážitok z čítania, a ani komfort pri čítaní farba rámčeka nijak neovplyvní. Ale, ja som chlap a tým pádom ma farby zaujímajú oveľa menej ako napríklad moju polovičku. Ja napríklad vôbec neriešim akej farby si mám vybrať kabelku a či sa mi hodí k lodičkám a farbe očí.
Registrovany
Kecal
Kecal

Poděkoval: 22 krát
Poděkovali mu: 48 krát

Příspěvekod Slonice » 15 srp 2013, 15:41

Ahoj...taky se připojím k téhle diskusi, zdá se mi zajímavá...tento problém jsem totiž řešila taky a poměrně dlouho. Mám Kindle. To na doporučení všech mých známých, nebyla jsem schopná si vybrat ani typ čtečky, ale trefa do černého :) . A protože jsem maniak na bílou barvu...mám bílý mobil, bílé hodinky, bílý počítač, bílou MP3, bílou fleshku, v domácnosti téměř vše bílé....chtěla jsem strašně i bílou čtečku. Jenže jsem se nemohla rozhodnout, a tak jsem zajela přímo do krámu, abych se mohla rozhodnout na vlastní oko. Bílá barva na čtení vůbec nevadí, v zásadě bych řekla, že na tom opravdu nezáleží, měla jsem je na zkoušku obě doma. Žádný rozdíl. Každopádně co bylo pro mě nakonec rozhodující bylo to, že ta bílá vypadá trochu lacině. Ta černá je elegantní. Jo a mám Kindle s reklamou. Taky jsem jí nechtěla, ale cena mě donutila si koupit reklamu a nakonec jsem ráda, že ji mám. Ale to třeba poznáš sama :D ;) . Ahojky
Slonice
Slonice
Nemluva
Nemluva

Příspěvekod Boudika » 15 srp 2013, 22:07

Registrovany píše:Text vyzerá černejší keď tam nie je čierny rámček.

No,tohle si právě myslím,že tam není jiná černá,která by to rušila.
Ovšem pokud máte čtečku v pouzdře,musí být také v bílé barvě,jinak je naprosto jedno jakou máte barvu čtečky,když to přehluší barva pouzdra.... -si tedy myslím ;-)
Chápu,že pánové vyberou raději tmavou barvu,ale ženy mohou vybírat jak libo.
A že ta bílá vypada lacině....to je mi celkem jedno,jde mi o pocit při čtení.
Boudika
Nemluva
Nemluva

Příspěvekod Registrovany » 16 srp 2013, 07:54

Boudika píše:

Ja by som si vytlačil asi tak 50 strán na čítanie, s formátom ako má 6" čítačka - 80x120mm, s textom končiacim pomerne blízko pri okraji.
Potom by som si vyrobil dva rámčeky, s okienkom veľkosti 80x120mm a polovicu strám by som prečítal s jedným rámčekom, polovicu s druhým.
Rámčeky nesmú byť 100% čierne ani biele.

Pri dobre napísanej knihe je jedno na čom ju čítam. Sám Jeff Bezos povedal pri uvedení Kindle 1 na trh, že pri čítaní čítačka "zmizne" a zostáva iba čitateľ a text.
Pokiaľ tam teda nie je nejaký veľmi rušivý prvok, ako napríklad ťažko čitateľný font alebo katastrofálne formátovanie (to som dodal ja ;-))

Mimochodom, PB623 Touch Lux, ktorý sa predáva s názvom "čierny" je v skutočnosti tmavosivý ;-)
Registrovany
Kecal
Kecal

Příspěvekod Slonice » 16 srp 2013, 14:23

Boudika píše:

Ovšem pokud máte čtečku v pouzdře,musí být také v bílé barvě,jinak je naprosto jedno jakou máte barvu čtečky,když to přehluší barva pouzdra.... -si tedy myslím ;-)
Chápu,že pánové vyberou raději tmavou barvu,ale ženy mohou vybírat jak libo.
A že ta bílá vypada lacině....to je mi celkem jedno,jde mi o pocit při čtení.

Nechtěla jsem, aby moje věty zněly tak, jako že pohrdám bílou čtečkou....ale když už jsem se rozhodla, že do toho ty peníze investuju, tak taky chci, aby nějak vypadala :oops: . Už mlčím ....
Slonice
Slonice
Nemluva
Nemluva

Příspěvekod Boudika » 16 srp 2013, 17:04

Slonice píše:Nechtěla jsem, aby moje věty zněly tak, jako že pohrdám bílou čtečkou....ale když už jsem se rozhodla, že do toho ty peníze investuju, tak taky chci, aby nějak vypadala :oops: . Už mlčím ....

:D Takhle to vůbec nevyznělo,pochopila jsem co tím myslíš ;) Doteď jsem o barvě vůbec neuvažovala,jen jsem viděla tuhle fotku
Obrázek
a začala přemýšlet jestli není lepší na čtení....a přišla mi pro ženu i elegantnější,ale asi máš pravdu,může vypadat jako dětská hračka :lol:
Boudika
Nemluva
Nemluva

Příspěvekod Boudika » 16 srp 2013, 17:21

No prostě jsem se zamilovala a potřebovala,aby mi to někdo potvrdil ;) Že je úžasná... :D
Boudika
Nemluva
Nemluva

Příspěvekod Slonice » 17 srp 2013, 07:05

Boudika píše:No prostě jsem se zamilovala a potřebovala,aby mi to někdo potvrdil ;) Že je úžasná... :D

....hele ;) .....ona takhle v tom pouzdru vypadá fakt úžasně.....až se mi podělá moje černá, jdu do ní :D :D :D
Slonice
Slonice
Nemluva
Nemluva

Příspěvekod Registrovany » 17 srp 2013, 08:17

Boudika píše:No prostě jsem se zamilovala a potřebovala,aby mi to někdo potvrdil ;) Že je úžasná... :D
Naozaj je úžasná. Aj napriek farbe a púzdru ;-).
Je to predsa PocketBook a ten je úžasný vždy. :mrgreen:
Registrovany
Kecal
Kecal

Příspěvekod Boudika » 17 srp 2013, 16:46

Slonice píše:....hele ;) .....ona takhle v tom pouzdru vypadá fakt úžasně.....až se mi podělá moje černá, jdu do ní :D :D :D

Registrovany píše:Je to predsa PocketBook a ten je úžasný vždy. :mrgreen:

Díky,tohle jsem potřebovala slyšet :D :D
Jenže zrovna tohle pouzdro je vyprodané....musím počkat jestli se nenaskladní,alespoň do Vánoc :cry:
Boudika
Nemluva
Nemluva

Příspěvekod tom » 17 srp 2013, 18:29

Boudika píše:Jenže zrovna tohle pouzdro je vyprodané....musím počkat jestli se nenaskladní,alespoň do Vánoc :cry:

Nenaskladní, už nebude. Výrobce už nemá v nabídce.
tom
Superkecal
Superkecal

Poděkovali mu: 43 krát

Příspěvekod Slonice » 17 srp 2013, 18:37

tom píše:
Boudika píše:Jenže zrovna tohle pouzdro je vyprodané....musím počkat jestli se nenaskladní,alespoň do Vánoc :cry:

Nenaskladní, už nebude. Výrobce už nemá v nabídce.

co to je přesně za typ čtečky??
Slonice
Slonice
Nemluva
Nemluva

Příspěvekod Boudika » 17 srp 2013, 20:22

tom píše:Nenaskladní, už nebude. Výrobce už nemá v nabídce.

Tak to mě moc mrzí,tohle pouzdro vypadá móóc dobře...Bude něco podobného v nabídce?? V bílé barvě? ;)

Slonice píše:co to je přesně za typ čtečky??

Na obrázku je poslední model PocketBook Touch Lux 623 :)
Boudika
Nemluva
Nemluva

Příspěvekod Slonice » 18 srp 2013, 10:45

Zkoušela jsem něco najít, ale už nemám čas....zkus se podívat tady. Je jich tam spousta, třeba ti to trochu pomůže 8-)

http://www.ebook-ctecky.cz/pouzdro-tuff ... 1-613-p148
Slonice
Slonice
Nemluva
Nemluva

Další

Zpět na Obecná diskuze ke všem čtečkám bez rozdílu vah a výrobců