Přihlásit se    Registrovat

PocketBook Pro 912 nabíjanie

Témata ke čtečkám PocketBook řady 9xx
  • Autor
    Zpráva

PocketBook Pro 912 nabíjanie

Příspěvekod mikulas.sostronek » 15 dub 2012, 14:40

Dobrý deň,
som novopečeným majiteľom PB 912 a mám problém, že pri nabíjaní a zapnutom zariadení bliká stále oranžová LED (indikuje nabíjanie). Nabíjal som ho asi 8 hod. (bol vybitý asi na 60%) a stále hlásilo, že nabíja. Keď som však zariadenie vypol (ale nechal ďalej nabíjať), LED začala svietiť nepretržite (ukončenie nabíjania). Neviem, či je to chyba len tejto čítačky, alebo každej PB 912. Firmware mám 2.1.1 (pôvodný).
Ďakujem za nápady
mikulas.sostronek
Nemluva
Nemluva

Poděkoval: 1 krát
Poděkovali mu: 0 krát

Re: PocketBook Pro 912 nabíjanie

Příspěvekod ko.jak » 16 dub 2012, 09:14

Zdravím Mikuláši,

čtečka nerozpozná automaticky, kdy je nabita. Je třeba sledovat ikonu baterie a pokud jsou všechny dílky, baterie je nabita. Mám 912 jako předváděcí model a dělá to stejné, pokud čtečku vypnu a nabíjím - svítí. Pokud ji zase zapnu - bliká oranžově.

Jinak doporučuji aktualizovat na firmware alespoň na 2.1.2.

http://www.pocketbook-int.com/cz/support/pocketbook-912
http://download.pocketbook-int.com/user ... _2.1.2(ENG).pdf

Je zde spousta úprav a a fixací, které jsou určitě potřeba ;)
ko.jak
Kecal
Kecal

Poděkoval: 7 krát
Poděkovali mu: 14 krát

Příspěvekod mikulas.sostronek » 16 dub 2012, 10:45

Dobrý deň,
ďakujem za odpoveď. Divím sa, že čítačka nerozozná, kedy je nabitá, lebo predtým som mal model PB 902 (firmware 2.0.4), a tam to fungovalo v pohode. Inak nie že by som bol nejaký fanatik, čo každý rok kupuje novšie modely, ale pred pár mesiacmi sa mi pokazilo resetovacie tlačítko na PB 902 (mal som ju necelý rok) a tak som ju dal reklamovať. Predajca nestihol opravu do 30 dní a tak mi v rovnakej cene dodal novú PB 912. Potešilo ma to, aj keď som mal už nervy "na dranc" lebo k vybaveniu reklamácie došlo až po 45 dňoch. Ale stálo to za to :) S čítačkou som veľmi spokojný a oproti iným má okrem širokej podpory formátov aj jednu výhodu: dá sa vymeniť batéria. Otazné je, či ju bude firma PB predávať samostatne, ale zatiaľ ma to nezaujíma.
Ešte raz srdečná vďaka.
mikulas.sostronek
Nemluva
Nemluva

Příspěvekod ko.jak » 16 dub 2012, 11:45

Baterii jako náhradní určitě PB prodávat nebude.

Co se týče toho tlačítka reset...minulý týden jsme měl v Brně na servise technika z PB z Ukrajiny a ten nás velmi upozorňoval ohledně tohoto tlačítka...jelikož je přímo na desce a otvor pro stisknutí je hodně malý, používá se většinou jehla.

ALE POZOR...pokud dojde k mechanickému poškození tohoto tlačítka, nebude na servisu uznána reklamace, ale bude to bráno jako mechanické poškození zákazníkem. Výměna tady není možná, je třeba výměna celé základní desky a ta je drahá, jako téměř celá nová čtečka, takže s resetem nakládat opravdu opatrně ;)
ko.jak
Kecal
Kecal

Příspěvekod mikulas.sostronek » 16 dub 2012, 12:03

Tá baterka by mala vydržať pri správnom ošetrovaní cca 6, max 10 rokov. Čo však potom, čítačka už bude dávno po záruke... Možno mi ju vymenia v servise PB (samozrejme za poplatok).
P.S.: Čítačku resetujem vystretou spinkou na spisy. Máte lepší nápad?
mikulas.sostronek
Nemluva
Nemluva

Příspěvekod mikulas.sostronek » 16 dub 2012, 12:29

Zdravím,
na adrese
http://www.pocketbook-int.com/us/support/faq
je v bode 13. napísané: Vymeňte batériu, ak je to potrebné. Batérie sú dostupné na adrese... (ale keď na adresu kliknete, žiadnu batériu nenájdete).

Takže z toho usudzujem že PB by časom mohol predávať aj náhradné batérie.
mikulas.sostronek
Nemluva
Nemluva

Příspěvekod ko.jak » 16 dub 2012, 12:36

Jestli sponka nebo obrácená jehla...ono je to celkem jedno, akorát jsem jen chtěl napsat, aby se dával pozor, že když se ten reset promáčkne, tak je po něm a je to drahá záležitost ;-)
ko.jak
Kecal
Kecal

Příspěvekod mikulas.sostronek » 28 dub 2012, 11:27

Problém vyriešený!
PocketBokook Pro 912 vie rozpoznať, kedy je baterka nabitá.
V zapnutom stave to skutočne nevie rozoznať. Môžte nabíjať aj niekoľko dní a stále bude indikovať, že nie je nabitá... Nie som toho názoru, že treba nabíjať, kým indikátor ukáže plné nabitie. Dôvod je jednoduchý. Skúste svoj mobilný telefón (tiež Li-On batéria) nabíjať len 30 min, aj keď viete, že nabitý je po cca 2 hodinách. Po vytiahnutí nabíjačky, po takomto krátkom čase bude síce indikovať, že je plne nabitý, ale výdrž telefónu tomu vôbec nebude odpovedať. Namiesto napr. 5 dní, vydrží 1 alebo 2 dni.

Takže tu je ten návod:
1. Vypnite PocketBook a zapojte napájanie (cez PC alebo USB nabíjačku);
2. Zariadenie sa samo spustí, počkajte kým systém nabehne...;
3. Vypnite zariadenie, ale zdroj nechajte zapnutý;
4. Po chvíli začne blikať oranžová (nabíja)...
5. Po skončení nabíjania bude oranžová svietiť trvalo.
6. Odpojte nabíjanie.

Tento spôsob šetrí elektrickú energiu. Myslím si, že súdruhovia z PocketBooku spackali niečo s firmwérom, lebo vo verzii 2.0.4 na PocketBook Pro 902 to fungovalo presne naopak: Vo vypnutom stave stále hlásilo, že je nabité (aj keď to nebola pravda), ale v zapnutom stave po ukončení nabíjania indikačná dióda začala svietiť trvalo - mohli ste odpojiť napájanie.
mikulas.sostronek
Nemluva
Nemluva

Příspěvekod kovac-m » 02 říj 2012, 23:57

Dobrý deň.

Tak isto má trápi Pro 912 pri najíjaní, i keď používam návod na nabíjanie v tomto fóre.

ko.jak píše: Je třeba sledovat ikonu baterie a pokud jsou všechny dílky, baterie je nabita.

Môžem sa opýtať ako sledujete tú ikonu?

Pri včerajšom prvom nabíjaní ( nie cez pc)-stav pred nabíjaním 2/5 dielov, i po 10 hod stále blikala. Nakoľko sa mi to nepozdávalo-nechcel som ju prebiť, som ju na moment vypol z prúdu ,aby som sa pozrel na stav dielov a zistil som,že sa zasekla-nešla spustiť -musel som zresetovať. Po resete a znova daní do prúdu ihneď ukázala,že je nabitá-avšak čítačka ukazala iba nabitie na 4 z 5 dielov.
Pri nabíjaní cez pc-večer sa tvárila ako nabítá- i keď som skoro 5 hodín ju používal. Keď som ju dal cez usb(500mA, 5V) nabíjačku tak si veselo bliká-stroj vypnutí.

Jednu pro som už predajcovi musel vrátiť-tiež nešla dobiť naplno,plus batéria skála hore dole so stavom,nehovoriac, že vydržala tak 500 otočení(2 max 3 dni).
Obávam sa či predajca náhodou nemá vadnú výrobnú seriu. V jednom fóre povedali, že čítačky pocketbook získajú plný stav batérie až po 5xnabití, neviete či je to pravda?
Celé tieto patálie s nabíjaním ma obralo o potešenie z celého zariadenia. Prosím poradte mi ako ju správne nabiť naplno na 5/5.
Ďakujem.
kovac-m
Nemluva
Nemluva

Poděkoval: 0 krát

Příspěvekod mikulas.sostronek » 03 říj 2012, 06:06

Pocketbook Potrebuje USB nabijacku 1000 mA/5V. Z toho co ste napisal sa mi zda, ze mate slaby zdroj.
mikulas.sostronek
Nemluva
Nemluva

Příspěvekod kovac-m » 04 říj 2012, 02:37

Skúsim inú nabíjačku, po prečítaní si članku
Kód: Vybrat vše
http://svetelektro.com/Forum/usb-nabijacka-5v-1a-ako-otestovat-t23390.html
som vybral túto
Kód: Vybrat vše
http://www.gsm-shop.sk/prislusenstvo/nabijacky/sietove-nabijacky/originalne/htc/usb-adapter-htc-tc-e250-cierny
. Snáď sa tá investícia oplatí.

Keď ju dodajú,uvidím ako to ňou nabije.
Len mi stále vŕta v hlave prečo cez pc-stare menej ako rok, to nenabije na 5/5.
kovac-m
Nemluva
Nemluva

Příspěvekod mikulas.sostronek » 04 říj 2012, 10:32

Dobrý deň,
ja mám neoriginálnu nabíjačku, internetovému obchodníkovi som len povedal, že potrebujem 5V/1A a ponúkol mi nejakú za 5€. Používam ju druhý rok a zatiaľ som nemal žiadne problémy. Nabíjačka sa zahrieva len mierne a akumulátor na Pocketbooku ani necítim, že by sa zahrieval. Pri tej Vašej originál pre HTC nie je uvedené, na aký prúd je stavaná, ale napr. mobily od Nokie sa nabíjajú prúdom 5V/350mA. Napíšte nejakému internetovému obchodníkovi s PC, on Vám vyberie určite dobre, veď sa tým živia:)
mikulas.sostronek
Nemluva
Nemluva

Příspěvekod kovac-m » 07 říj 2012, 10:47

Dobrý deň.

Ďakujem za tip nabíjačky z SS. Skúsim si ju objednať a tú HTc nabíjačku musím vrátiť, i keď má parametre ako tá druha. Len, že čítačka sa nabíjala iba pod uhlom cca 70.
Keď som ju položil,prestala sa nabíjať, a to už fakt neviem pochopiť.
Nie že by som nikdy nič nenabíjal,ale u tejto čítaćky pochybujem už správnosti každého svojho kroku-postupu v nabíjaní. Treba v určitom presnom poradí zapojiť usb kábel? T.j. napr. najpv do čítačka a potom do elelktriny ,resp. pc, alebo inak?

A ešte jedna otázka,koľko pro 912 vydrží na plné nabitie? Vývobca deklaruje 7000 strán ,ale mňa by zaujímal i približní počet dní.
Ešte raz ďakujem.
kovac-m
Nemluva
Nemluva

Příspěvekod mikulas.sostronek » 07 říj 2012, 12:56

Postup nabíjania:
1. Pripojiť USB kábel do nabíjačky
2. Zasunúť nabíjačku do siete
3. Do vypnutého Pocketbooku zasunúť opačný koniec USB kábla (koncovka Micro USB)
4. Pocketbook sa sám naštartuje...
5. Po nabehnutí systému Pocketbook opäť vypneme
6. Bude blikať oranžová LED na Pocketbooku (hlási nabíjanie)
7. Po ukončení nabíjania bude LED svietiť natrvalo oranžovou
8. Vytiahneme Micro USB z čítačky
9. Odpojíme nabíjačku zo siete a vyberieme USB kábel
10. Hotovo

Ak sa čítačka nabíja len pod určitým uhlom, pravdepodobne je poškodený Micro USB konektor v čítačke, alebo napájací USB kábel.
Ako u každej techniky platí: vštko robíme s citom.
mikulas.sostronek
Nemluva
Nemluva

Příspěvekod mikulas.sostronek » 07 říj 2012, 13:03

Čo sa týka počtu otočených strán:
ten môže byť skutočne 7000, ale omnoho viacej "zožerie" spustenie a vypnutie čítačky, takisto aj spúšťanie veľkých súborov (rozsiahle PDF - s desiatkami MB). Takže ak čítačku spúšťate vickrát do dňa, batéria dlho nevydrží.
mikulas.sostronek
Nemluva
Nemluva

Další

Zpět na PocketBook PRO 902 / 903 / 912