Přihlásit se    Registrovat
  • Autor
    Zpráva

PocketBook Pro 612

Příspěvekod tom » 25 úno 2012, 09:35

Přidávám pár informací ke čtečce PB Pro 612, které jsem nedávno řešil...

1) České předčítání – čtečka jej podporuje, ale český hlas je nutno stáhnout z webu výrobce, tzn. zde
Kód: Vybrat vše
http://www.pocketbook-int.com/cz/support/pocketbook-612

(česká řeč je až dole). Čeština ve čtečce není od výroby, protože čtečka má omezení na maximálně čtyři hlasy najednou. Pokud by tam navíc byly všechny hlasy, pravděpodobně by se do čtečky nevešlo už nic jiného :-) Stáhnutý soubor s příponou *PBI uložte do kořenového adresáře paměti čtečky. Poté čtečku odpojte od PC, zapněte ji a nahraný soubor otevřete jako by to byla kniha – měla by proběhnout instalace jazykového balíčku (ten po instalaci vyberte v nastavení – v položce Syntéza řeči).

2) PDF a zvětšování fontu – Běžnou věcí u čteček je, že čtečka dokáže PDF jen zvětšit – přiblížit část výřezu, což je k ničemu. Font obvykle zvětšit nejde. Pár čteček – a PocketBook PRO 612 je mezi nimi však dovedou font zvětšit – při otevřeném PDF dokumentu podržte prostřední tlačítko a až vyjede menu, zvolte Lupu. Poté zvolte funkci nazvanou „Znovu“ (asi se jedná o špatný překlad do češtiny, ale to nevadí), respektive vyberte procenta pod slovem „Znovu“ – měl byste mít na výběr od 150% do 500%. Zvětšení fontu samozřejmě nebude nabídnuto na naskenované dokumenty, které nejsou textem, ale obrázkem. PDF dokumenty můžete ve Vaší čtečce otevřít ve dvou prohlížečích – stačí podržet stylus na dokumentu, po chvíli vám vyjede kontextové menu, kde je položka „Otevřít pomocí“ a v ní je na výběr AdobeViewer a pdfviewer – budou podobné, ale jeden může být vhodnější než druhý, záleží na Vašich preferencích a na otevíraném PDF dokumentu.

3) Registrace/angličina – Registrace ve čtečce není nutná, jedná se o registraci do Booklandu – to je zahraniční internetové knihkupectví, kde jsou stejně knihy jen v angličtině a pár jiných cizích řečech, proto je tato část nepřeložena do češtiny.
tom
Superkecal
Superkecal

Poděkoval: 3 krát
Poděkovali mu: 43 krát

Re: PocketBook Pro 612

Příspěvekod misso132 » 25 úno 2012, 11:32

3) Registrace/angličina

dá sa te registrácia nejak vypnúť? pravidelne my vyskakuje pri zapínaní čítačky
majiteľ čítačky PocketBook PRO 612 grafit :)
misso132
Tichá voda
Tichá voda

Poděkoval: 2 krát
Poděkovali mu: 3 krát

Příspěvekod Artur D. » 29 úno 2012, 11:39

Jak je to s češtinou u formátu .pdb? Měl jsem čtečku pro603 s firmware 6.0.2 a .pdb v češtině nefungovalo (místo háčkovaných a čárkovaných písmen zobrazovala různý symboly). Sice pomohl "up"grade na starší firmware, ale zase mi přestaly fungovat slovníky...
Svojí 603 se mi bohužel minulý týden podařilo zničit, tak se ohlížím po něčem novém a přemýšlím právě nad 612.
Artur D.
Nemluva
Nemluva

Poděkoval: 0 krát
Poděkovali mu: 0 krát

Příspěvekod misso132 » 29 úno 2012, 11:52

mne na mojej PB612 s posledným Firmware 2.1.2 for PocketBook 612 idú .pdb bez chýb
(ak chceš pošli nejaké konkrétne na odskúšanie)
misso132
Tichá voda
Tichá voda

Příspěvekod tom » 29 úno 2012, 12:51

misso132 píše:
3) Registrace/angličina

dá sa te registrácia nejak vypnúť? pravidelne my vyskakuje pri zapínaní čítačky

Nevím o tom, v nejhorším se zaregistruj :-) Je to otázka max pár minut, ani to myslím nechtělo kreditku, takže se není třeba bát v tomhle směru.
tom
Superkecal
Superkecal

Poděkoval: 3 krát
Poděkovali mu: 43 krát

Příspěvekod misso132 » 29 úno 2012, 12:58

ani to myslím nechtělo kreditku,

ja len toho som sa obával :) tak keď to teda vyskočí najbližšie tak to skúsim
misso132
Tichá voda
Tichá voda

Příspěvekod Artur D. » 01 bře 2012, 12:01

misso132 píše:mne na mojej PB612 s posledným Firmware 2.1.2 for PocketBook 612 idú .pdb bez chýb

Díky za odpověď. Release firmware 2.1.2 mi nějak unikl. No každopádně moje čtečka se ho nedočkala :cry:
Vypadá to, že do PB612 půjdu, protože jsem byl jinak se 603 moc spokojenej... Jen mi ještě vrtá hlavou, jak se mi jí podařilo zničit. Vůbec si neuvědomuju, že bych s ní někde praštil nebo tak něco. Prostě jsem jí jednou ráno chtěl zapnout a nic se nedělo, až při hodně pozorným zkoumání bylo vidět, že je display mechanicky poškozený...
Artur D.
Nemluva
Nemluva

Příspěvekod misso132 » 01 bře 2012, 12:40

ja dobré zakúpiť si aj obal PocketBook 410. bol som týždeň bez neho a bol som dosť nervózny, že si tiež nejak poškodím display... teraz ho už mám a som spokojný :)
misso132
Tichá voda
Tichá voda

Příspěvekod ko.jak » 02 bře 2012, 00:01

Artur D. píše:
misso132 píše:mne na mojej PB612 s posledným Firmware 2.1.2 for PocketBook 612 idú .pdb bez chýb

Díky za odpověď. Release firmware 2.1.2 mi nějak unikl. No každopádně moje čtečka se ho nedočkala :cry:
Vypadá to, že do PB612 půjdu, protože jsem byl jinak se 603 moc spokojenej... Jen mi ještě vrtá hlavou, jak se mi jí podařilo zničit. Vůbec si neuvědomuju, že bych s ní někde praštil nebo tak něco. Prostě jsem jí jednou ráno chtěl zapnout a nic se nedělo, až při hodně pozorným zkoumání bylo vidět, že je display mechanicky poškozený...

Arture, jestli můžu doporučit, zkuste mi popsat závadu na Vaší 603. Oprava čtečky je určitě méně nákladná, než koupě nové čtečky. Pro informaci, displej na PB 611 se pohybuje cca kolem 50 USD + cca 200 Kč práce technika. Pokud i přes to přemýšlíte nad koupí nového přístroje a láká Vás třeba PB 622 Touch, doporučuji vyčkat pár dní, určitě se objeví k prodeji i zde a podle všeho to bude velmi dobrá čtečka se stejnou funkcionalitou jakou je PB Pro 612 (až na absenci repro a Bluetooth) a s nižší cenou.
ko.jak
Kecal
Kecal

Poděkoval: 7 krát
Poděkovali mu: 14 krát

Příspěvekod Artur D. » 02 bře 2012, 11:14

Díky za informaci. Je zlomený display. Jediné, co mě napadá je, že jsem na ní musel nějak sednout, protože mi nijak neupadla, ani jsem s ní nikde nepraštil... Jinak se zdá, že by ostatní mohlo být v pořádku - rozsvítí se zelené světýlko při zapnutí a rozsvěcuje se pak vždy při stisknutí různých tlačítek. Takže předpokládam, že čtečka normálně pracuje, akorát nic nezobrazuje...
Předpokládám ale, že dotykový display pro 603 bude dražší než display pro 611.
O 622 jsem taky přemýšlel, ale trochu mě odrazuje dotykový display "na prst". Stylus mi naprosto vyhovuje, proto pokukuju spíš po 612.
Artur D.
Nemluva
Nemluva

Příspěvekod ko.jak » 02 bře 2012, 16:54

Artur D. píše:Díky za informaci. Je zlomený display. Jediné, co mě napadá je, že jsem na ní musel nějak sednout, protože mi nijak neupadla, ani jsem s ní nikde nepraštil... Jinak se zdá, že by ostatní mohlo být v pořádku - rozsvítí se zelené světýlko při zapnutí a rozsvěcuje se pak vždy při stisknutí různých tlačítek. Takže předpokládam, že čtečka normálně pracuje, akorát nic nezobrazuje...
Předpokládám ale, že dotykový display pro 603 bude dražší než display pro 611.
O 622 jsem taky přemýšlel, ale trochu mě odrazuje dotykový display "na prst". Stylus mi naprosto vyhovuje, proto pokukuju spíš po 612.

Arture,zjistil jsem predbeznou cenu vymeny displeje na 603 i s praci. Meli bychom se pohybovat okolo 1500 Kc i s praci technika. Pristi tyden bych vam tuto informaci potvrdil,nahradni dily k cteckam nam dorazi pocitam tak koncem pristiho tydne zacatkem toho dalsiho ;)
ko.jak
Kecal
Kecal

Příspěvekod Artur D. » 20 bře 2012, 13:29

ko.jak píše:Arture,zjistil jsem predbeznou cenu vymeny displeje na 603 i s praci. Meli bychom se pohybovat okolo 1500 Kc i s praci technika. Pristi tyden bych vam tuto informaci potvrdil,nahradni dily k cteckam nam dorazi pocitam tak koncem pristiho tydne zacatkem toho dalsiho ;)

Jak to vypadá? Je možné display vyměnit?
Artur D.
Nemluva
Nemluva

Příspěvekod ko.jak » 23 bře 2012, 20:12

Ozvi se Arture, ať se můžeme domluvit.
ko.jak
Kecal
Kecal

Příspěvekod Amet » 10 dub 2012, 11:18

Zdravim, mam mensi problem s nabijenim PB612. Nabijela jsem ho zatim 2x a ani jedno se mi ho nepodarilo nabit uplne. Poprve pres PC 14 hodin a podruhe pres nabijecku 850mA 8 hodin. Baterka se porad tvarila, ze neni nabita a taky se mi docela rychle vybiji. Uznavam, ze ani v jednom zpusobu nelze cekat zazraky a chystam se koupit silnejsi nabijecku, ale i tak mi to prijde prinejmensim podivne.
Amet
Nemluva
Nemluva

Příspěvekod ko.jak » 10 dub 2012, 14:06

Zdravím Amet,

a můžete mi prosím napsat, jak dlouho vám čtečka asi vydrží? Bez tohoto údaje těžko soudit, je spousta faktorů, díky kterým může vydržet taky třeba jen týden.

Díky

Jakub
ko.jak
Kecal
Kecal

Další

Zpět na PocketBook PRO 602 / 603 / 612