Přihlásit se    Registrovat

Nový firmware 16.0

Témata k ebook čtečce PocketBook 611
  • Autor
    Zpráva

Nový firmware 16.0

Příspěvekod pantauleo » 05 úno 2013, 19:53

Co říkáte na nový firmware? Mě nejvíce štve, že při čtení knihy se nezobrazuje její název a stav čtení v procentech. Hlavní výhodou je vylepšený fbreader a pdfreader, takže teď mi to přečte už úplně vše a bez chyb. Menu je přehlednější (hlavně při čtení), ale listování v knihovně stojí za hov.., nechápu, proč musím najet nahoru a máčknout střed, abych se vrátil zpět. Taky nechápu, proč při spouštění čtečky se musí na 5 sekund zobrazit obrázek. A otevírání knih a listování je o dost pomalejší.
Takže jediná výhoda je vylepšení readerů, jinak jsem docela zklamán.
Naposledy upravil pantauleo dne 09 úno 2013, 12:49, celkově upraveno 1
pantauleo
Nemluva
Nemluva

Poděkoval: 0 krát
Poděkovali mu: 2 krát

Re: Nový firmware 16.0

Příspěvekod warlocker » 07 úno 2013, 21:20

Mám podobný názor...celkovo sa mi zdá s novým firmwarom pomalšia, trochu seká, otváranie kníh trvá dlhšie ako pri predchádzajúcom firmware. Nový browser je vzhladom na na čítanie RSS o dosť horší ako predchádzajúci. Aj spomínané nezobrazenie percent a názvu pri čítaní knihy nie je zrovna výhra...
Dosť ma zaráža aj zbytočné upravenie toho, akým spôsobom sa volí orientácia strany pri čítaní - úplne zbytočná zmena, zmena k horšiemu. Predchádzajúci firmware bol lepší.
warlocker
Nemluva
Nemluva

Poděkovali mu: 0 krát

Příspěvekod zdenek » 08 úno 2013, 20:00

warlocker píše:...Dosť ma zaráža aj zbytočné upravenie toho, akým spôsobom sa volí orientácia strany pri čítaní - úplne zbytočná zmena, zmena k horšiemu. Predchádzajúci firmware bol lepší.

Připadá mi, že nový vlastník vyhodil/vyštval staré programátory a nabral nějaké nové. Ti to ještě pořádně neumějí a pak to takhle dopadá. Poslední dobou se kvalita FW (s čestnou výjimkou PB622, tam je v4.0 v něčem přece jen pokrok) postupně zhoršuje (PB611->PB613, nové verze FW pro PB611,...)
Naposledy upravil zdenek dne 15 úno 2013, 13:02, celkově upraveno 1
Kecal
Kecal

Poděkoval: 34 krát
Poděkovali mu: 35 krát

Příspěvekod Jiricek » 11 úno 2013, 06:42

U nového firmware je změna k horšímu v řazení souborů podle abecedy. Nebere pomlčky, takže se mezi jednoho autora dostane jiný, a číslování sérií chápe předpotopně, že po 1 následuje 10. Jinak je rychlejší pořístup a listování na SD kartě, což se mi líbí.
Jiricek
Nemluva
Nemluva

Příspěvekod ipek007 » 12 úno 2013, 15:49

Takže co, přeinstalovat nebo nepřeinstalovat? :)
ipek007
Nemluva
Nemluva

Příspěvekod Jiricek » 14 úno 2013, 13:17

Další zjištění: s novým FW přestaly fungovat některé přidané aplikace, konkrétně hry Checkers (dáma) a Sokoban. Zvláště ta druhá mě docela mrzí.
Jiricek
Nemluva
Nemluva

Příspěvekod PocketBook Support » 15 úno 2013, 12:52

Ahoj!
Tento firmware je navržen pro zjednodušení práce. Pokud se vám nelíbí tento firmware, může jít zpět k libovolné verze.
Nápověda a podpora
800-844-448

(Telefonní hovor je možný
pouze z pevné linky)

800-701-307

(z mobilního telefonu)
PocketBook Support
Nemluva
Nemluva

Poděkoval: 1 krát
Poděkovali mu: 1 krát

Příspěvekod pantauleo » 16 úno 2013, 11:03

A jak se vrátím ke staršímu firmware? Když si stáhnu starší, tak mi aktualizace nejde a pokud dám tovární nastavení tak mi tam zůstane firmware 16.
pantauleo
Nemluva
Nemluva

Příspěvekod Martas12 » 03 bře 2013, 14:28

Zkušensti mám podobné jako vy, jen rychlost mi přijde stejná možná kousíček lepší.
To menu celkem zamrzí a možnost zvolit jiný motiv nebo alespoň ikony zobrazit z B/W do Grayscale chybí úplně, stejně jako návrat uspořádání do mřížky jako u 15.8 a předešlých.
V Changelog, neboli seznam změn a vylepšení, naleznete tady: http://download.pocketbook-int.com/fw/n ... PB_611(ENG).pdf
Zmíněno je tam mimo jiné, také oprava chyby při nabíjení, měl jsem čtečku na nabíječce přes noc a ráno indikátor vesele pulsoval dál a zelená LEDka blikala jako by se nechmelilo.
Tohle tedy alespoň uvádějí v changelogu, čtečku nabíjím a dám vedět zda doběhne do konce a zmíněné přestane.

Jinak to nové menu mi přijde takové přehlednější a intuitivnější, nicméně by měli dát možnost volby zobrazit i to původní a zmíněné vykreslení ikon z čb do grey, myslím ale že si na něj zvyknu.
Název knihy při čtení, stejně jako procenta přečteného obsahu jsem také hledal-ám marně a nastavení je možná jednodušší než dřív, zapnout to tam co jsem koukal nejde.

Co mě ale štve, je že není možnost downgradu na libovolnou nižší-starší verzi, s FW se patrně nahrává i bootloader a ten tam jiný a s ním nižší verzi žádným způsobem nepustí, nemá někdo spolehlivý návod jak DOWNGRADOVAT FW u PB611 a dalších? možná je třeba nějaký nástroj od výrobce či někoho jiného.

Update jako takový se mi zaboha při bootování ač jsem potupoval přesně podle pdf manuálu, nechtěl spustit, takže jsem xxbin nechal v rootu vnitřní paměti a aktualizoval ručně z nastavení to chodí jak má a je to otázka cca. 5minut.
PocketBook Basic 611
Martas12
Tichá voda
Tichá voda

Poděkoval: 10 krát
Poděkovali mu: 8 krát

Příspěvekod pantauleo » 03 bře 2013, 14:48

Mně se rekace zase pořád zdají pomalejší - hlavně u formátu doc. Jinak jsem si na nové menu zvykl a na předchozí firmware se už vracet nebudu. Pořád mě jen mrzí ta procenta čtení a název knihy při čtení, že se nezobrazujou.
Ta indikace nabíjení baterie je už opravena. Při nabíjení dioda bliká a na displeji se baterie nabíjí - po nabití (cca 1 hod.) led dioda svítí a baterie na displeju ukazuje plný stav.
Hlavní výhoda tohoto firmware je, že čtečka přečte už všechny knihy spávně. U staršího firmware jsem mě asi 5 knih, které se nezobrazovaly korektně, ale teď už je vše opraveno a přeču si vše.
pantauleo
Nemluva
Nemluva

Příspěvekod Martas12 » 03 bře 2013, 15:07

KONTAKTOVAL jsem technickou podporu tak jsem zvědav co ohledně DOWNu odpoví, obávám se ale nejhoršího....že to zkrátka nelze.
Pak je ještě jedna možnost a tou je čtečku v datartu reklamovat, výměna bude na 99-procent kus/kus, ne kvůli tomuto ale kvůli konstrukci.
Už od začátku můj kus při sebešetrnější manipulaci vrže, nejdřív jsem tehdy na prodejně zkoušel vystavenou 611ku která nevydala ani hlásku, ale já chytil možná horší kus.
Řešením a drobnou náplastí na vrzání, je samozřejmě pouzdro, je to lepší ale já si na něj nezvyknul a radši držím příjemně tvarované tělo v teplejch.
Myslel jsem že se to časem ochodí a přestane ale je to možná i horší...tohle počítám uznají, jen bez ní budu tři neděle až měsíc.
Naposledy upravil Martas12 dne 11 bře 2013, 11:35, celkově upraveno 1
PocketBook Basic 611
Martas12
Tichá voda
Tichá voda

Příspěvekod zdenek » 03 bře 2013, 17:02

PocketBook Support píše:Ahoj!
Tento firmware je navržen pro zjednodušení práce. Pokud se vám nelíbí tento firmware, může jít zpět k libovolné verze.

Můžete, prosím, zjistit jak se přesně lze vrátit ke starší verzi FW? Zdá se, že se to zatím nikomu nepodařilo.
Kecal
Kecal

Poděkoval: 34 krát
Poděkovali mu: 35 krát

Příspěvekod Martas12 » 03 bře 2013, 20:59

He já updatoval normálně tak že jsem soubor SWUPDATE.bin nahrál do rootu vnitřní paměti a v menu Nastavení/Údržba/Aktualizovat software mi jej to po chvilce nabídlo k přehrání.
Pokud do rootu paměti nebo microSD nahraji starší 15.8 či jinou,tak to nejde a jak update tak downgrade podle návodu http://download.pocketbook-int.com/611/User_Guide_PocketBook_611%28CZ%29.pdf z podpory výrobce, tedy zapnout a držet ZPĚT+DOPŘEDU (Ty velká tl. k listování takhle je to na jednom německém fóru) vždy to potom hodilo nějakou německou hlášku tuším o napájení,tak jsem připojil nabíječku pak jsem zkusil i přímo k PC ale výsledek stejný,flash se nespustil a čtečka normálně naběhla a myslím že ještě v němčině.

Co můžu na FW16.0 vyzdvihnout a v changelogu je to zmíněné,nabíjení už je skutečně v pořádku,jednodušší menu mi začíná vyhovovat a při stisknutí OK při čtení vyskočí krásné ikonkové okno s volbami které nejsou tak titěrné jako dřív a jsou jasné a srozumitelné, defaultně to skočí na opustit, k návratu do hlavního menu.
Naopak za chybějící název knihy nahoře při čtení bych vývojáře vytahal za uši...priocenta ani nevadí hlavně že zůstaly čísla stránek.
Prostě mi to připadá že FW kompletně od základů překopali a některé volby bud zapoměli nebo úmyslně blokli...třeba to v prvním případě do následujícího updatu, pokud bude doplní...bylo by to myslím více než vhodné...takhle udělali z skvěle vybavené čtečky s hafo možností nastavení a customizace, prakticky Kindle 4 ten má strukturu menu možná ale ještě jednodušší.

EDIT:
Nižší rychlost (dá se zvyknout, tak zlé to v 16.0 zase není) a hlavně nemožnost si zvolit motiv, to jsou věci které můžou lidi od updatu na tuto verzi odradit.Spolu s tím také soufisí jinak uspořádaná adresářová struktura máte vše na hromadě a někdy je to nepřehledné, ti kdo 16ku zkoušeli, ví o čem je řeč...třeba pokud někdo rád prohlíží fotky, mohlo by mu to vadit.
V 15.x je v menu motiv na výběr Classic-Prokreslené ikonky,stínované v 16ti odstínech šedi a pak Contrast-Možná přehlednější a názornější ikonky v ČB.,pokaždé ve formě mřížky.
Ve verzi 16.0 žádná taková volba není, pokud by to někomu chybělo snad nebude problém téma do adresáře přes usb nahrát, zde na fóru jsou odkazy, pokud otevřete v 15.x po flashi v pc System/Themes adresář je prázdný, je to natvrdo nahrané při flashi ve venitřní paměti....nezobrazí se ani když ve win povolíte skryté a systémové soubory, to jsem zkoušel jako první.
Naposledy upravil Martas12 dne 10 bře 2013, 00:18, celkově upraveno 3
PocketBook Basic 611
Martas12
Tichá voda
Tichá voda

Příspěvekod Martas12 » 03 bře 2013, 21:01

Ohledně FW doporučuji mrknout na toto UA fórum,myslím že nebudeme sami a řešení tam bud je nebo se časem objeví...kluci bejvaj šikovní.

http://translate.google.com/translate?h ... 429#804429

http://translate.googleusercontent.com/ ... B6k9dsNuLA

http://translate.googleusercontent.com/ ... 70CfWukOCQ

EDIT:
Pro ty kteří by chtěli na FW16.0 upgradovat, jsem vytípal PDFko s changelogem FW 16.0 a převedl do MS Word 97-2003, stáhnout si jej můžete zde
http://www.ulozto.cz/xk5d3mG/pocketbook ... log-en-doc
K prohlížení doporučím Open Office.org, myslím že jej ale většina má a je stále zdarma, není tak super jako MS Word ale pokud s dokumenty pracujete jen občas, nevyplatí se MS platit nehoráznou sumu za licenci.
PocketBook Basic 611
Martas12
Tichá voda
Tichá voda

Příspěvekod Martas12 » 04 bře 2013, 22:29

EDIT:
Downgrade FW na předchozí 15.x se mi nakonec povedl takže příspěvek upravuji

Pro ty kteří by chtěli na FW16.0 upgradovat, jsem vytípal PDFko s changelogem FW 16.0 a převedl do MS Word 97-2003, stáhnout si jej můžete zde
http://www.ulozto.cz/xk5d3mG/pocketbook ... log-en-doc
K prohlížení doporučím Open Office.org, myslím že jej ale většina má a je stále zdarma, není tak super jako MS Word ale pokud s dokumenty pracujete jen občas, nevyplatí se MS platit nehoráznou sumu za licenci.[/quote]

Téma o novém FW16.0 na fóru The-ebook.org
http://translate.googleusercontent.com/ ... V0dirYhWmw

Oficiální zpráva na stránce výrobce, o uvedení FW16.0
http://www.pocketbook-int.com/cz/news/p ... 11_fw_16.0

EDIT2:
Na FW 16.0 mi vysloveně vadí (před chvílí jsem jej pro zkoušku nahrál), invertování displeje i při procházení menu.
V nastavení/vzhled jsem dobrá kvalita změnil na vysoká rychlost a invertování ponechal na defaultní hodnotu, tedy každou 5 stránku.
Výsledkem je že písmo je mírně zubaté (nic tragického) při vysoké rychlosti běžné ale to invertování je skutečně při jakémkoliv pohybu v menu, myslím tím procházení jednotlivých voleb po stránkách...při čtení knih je to ale v pořádku tedy při daném nastavení -vysoká rychlost a inv. po páté stránce.
Jak je vidět rychlost se týká jak menu tak knih, avšak invertování po páré stránce či jinak jen knih a menu se překresluje pokaždé.

U předchozích bylo nastavení podrobnější a šlo zvolit zda se to týká menu, knih nebo obojího, tady bohužel ne.
V nastavení motivu je pouze kontrast, možná lepší a přehlednější než classic, kdy jsou ikonky hezky vykreslené v 16 stupních šedi ale výrobce nedal uživateli možnost změnit menu kdy jsou dole čtyři ikony Knihovna,poznámky,aplikace a nastavení, také zpět na klasické ve formě matice, nebo chcete li mřížky.

Práce s knihovnou je méně pohodlná a listování v knihách (jejich otevírání trvá ve stejném formátu déle) při stejném nastavení, je také pomalejší.
Jde o to že otevřete ikonku "knihovna" a zobrazí se vám komplet vnitřní nebo sd pamět čtečky, podobně jako když na stolním PC otevřete disk, v režimu seznam pod sebou s ikonami, tam už si musíte zvolit zda chcete číst nebosi prohlížet fotografie a další, např poznámky či jiné.
Pro někoho to je lepší, má vše na jdnom místě, někomu to naopak vyhovovat nemusí.
Přijde mi to že výrobce se snaží 611 prezentovat především jako čtečku e-knih, vše ostatní je jenokrajové a přímý přístup k fotografiím přes prohlížeč zkrátka vypustili úplně.
Mě osobně to vadí ze všeho nejméně, čtečku mám na e-knihy, na fotky a další jsou tablety,chytré telefony a jiná mediální zařízení.
Tohle vše zde zmiňuji aby si ostatní věděli oč budou v novém FW ochuzeni, pokud jim to bude vyhovovat lépe jedině v pořádku a je dobře že výrobce nechává uživateli ve volbě volnou ruku a nebrání mu nahrát si kterýkoliv na stránce podpory pro tento model dostupný.

Další věc co mi schází, je že když kdykoliv při práci s čtečkou stisknete vypínací tlačítko, nezobrazí se vám malé menu s možností návratu domů,zamknutí tl.pořízení screenu obrazovky-otisku a vypnutí.
Naopak a to mohu jen pochválit, při čtení když stisknete střed vyskočí na vás krásně velké ikonky s popisky a symboly, ohledně info o knize,nastavení fontu,řádkování,zobrazení a dalšího,přičemž prvně je volba na možnosti knihu-čtení opustit a vrátit se do hlavní nabídky, u 15.x je to řešené jinak, ikony jsou mrňavé ale kolikrát tohle člověk potřebuje ne?
Nastavím si co potřebuji jednou a pak to s ohledem na zvolený formát knihy používám trvale.

Tolik tedy mé krátké zkušenosti s FW 16.0 a je pro mě trochu zklamáním, reakce na EN,DE či domovských UA fórech jsou prakticky stejné a lidé se většinou vracejí na 15.8
Vzhledově mi nové uspořádání menu alespoň na hlavní stránce, připomíná PocketBook 622 TOUCH s tím rozdílem že ten má ikonek osm, tady jsou jen čtyři.

Pevně věřím že je toto pouze ranná verze, výrobce na 16kovém FW zapracuje a další budou lepší.
Diskuze k tomuto FW je zde:
http://www.the-ebook.org/forum/viewtopic.php?t=26270
Naposledy upravil Martas12 dne 02 dub 2013, 19:50, celkově upraveno 1
PocketBook Basic 611
Martas12
Tichá voda
Tichá voda

Další

Zpět na PocketBook Basic 611