Přihlásit se    Registrovat

PocketBook Basic 611-Delší zkušenosti

Témata k ebook čtečce PocketBook 611
  • Autor
    Zpráva

Re: PocketBook Basic 611-Delší zkušenosti

Příspěvekod Martas12 » 03 bře 2013, 21:22

zdenek píše:
Martas12 píše:Jasně hele já na čtečce především čtu,...

To já také, ale ten CoolReader je natolik lepší než Abobereader i FBReader, že bych to nevydýchal. Jsem na něj zvyklý, přečte všechny soubory, se kterými ty dva ostatní readery mají různé problémy. Umí také i u některých PDB souborů nadpisy kapitol a obsah.

A ten e-mail je docela šikovný, je to obdoba toho, jak to umí Kindle, akorát to funguje s vlastními poštovními účty.

Tak hele zakládám ač nerad,modi nebudou nadšení,téma jak downgradovat FW JDE TO TO MI VĚŘ A JSEM ZPĚT NA 15.8 zda to půjde ještě níže nevím,tahle mi vyhovovala asi nejvíc,vše je to o tom že v manuálu k flashi FW mají tedy měli chybu.
já jej měl stažený krátce po koupi čtečky ale teď již v sekci podpora je to v pořádku a PDFko opravené.
Naposledy upravil Martas12 dne 09 bře 2013, 22:23, celkově upraveno 1
PocketBook Basic 611
Martas12
Tichá voda
Tichá voda

Poděkoval: 10 krát
Poděkovali mu: 8 krát

Příspěvekod Martas12 » 04 bře 2013, 22:18

zdenek píše:
Martas12 píše:Jasně hele já na čtečce především čtu,...

To já také, ale ten CoolReader je natolik lepší než Abobereader i FBReader, že bych to nevydýchal. Jsem na něj zvyklý, přečte všechny soubory, se kterými ty dva ostatní readery mají různé problémy. Umí také i u některých PDB souborů nadpisy kapitol a obsah.

A ten e-mail je docela šikovný, je to obdoba toho, jak to umí Kindle, akorát to funguje s vlastními poštovními účty.

Mě FB reader plně vyhovuje a nemám potřebu to zatím měnit, ale CoolReader by snad instalovat jít měl ne?

https://www.google.cz/search?q=CoolRead ... -8&qscrl=1

EDIT:
Opět odkaz na asi nejpočetnější komunitu okolo PocketBook a instalaci aplikací:
http://translate.googleusercontent.com/ ... 3utlpwsH9Q

Přímo o CR
http://www.the-ebook.org/forum/viewtopi ... 0c31d191ec
PocketBook Basic 611
Martas12
Tichá voda
Tichá voda

Příspěvekod zdenek » 05 bře 2013, 22:38

Martas12 píše:... CoolReader by snad instalovat jít měl ne?

Asi to opravdu jde, našel jsem taky nějaké zmínky na ruském fóru o úspěšné instalaci na FW 16.
Naposledy upravil zdenek dne 11 bře 2013, 16:28, celkově upraveno 1
Kecal
Kecal

Poděkoval: 34 krát
Poděkovali mu: 35 krát

Příspěvekod Martas12 » 11 bře 2013, 11:45

Také vám tělo čtečky při uchopení do ruky a používání povrzává, tak jako mě, jak jsem zmínil v prvním příspěvku tohoto tématu?
Pokud použiji pouzdro je to samozřejmě lepší, stále si pohrávám s myšlenkou čtečku kvůli této vadě nebo konstrukční vlastnosti? reklamovat.

Co mi trochu vadí (v prvním příspěvku je to také zmíněné) ale už jem si zvyknul, je utopené čtyřsměrné ovládací tlačítko okolo potvrzovacího středu, designově je to perfektní a dobře ladí s okolím, ale mohlo by být trochu vyvýšené, nebo na potvrzovacích volbách mít výstupky....třeba směr nahoru a zejména dolů se tiskne hůře.
V recenzích na heureka.cz které jsou většinou kladné, to pár uživatelů zmiňuje také:
http://ctecky-elektronickych-knih.heure ... #ru1361367
PocketBook Basic 611
Martas12
Tichá voda
Tichá voda

Příspěvekod Martas12 » 10 dub 2013, 15:44

Marně sháním, možnost zobrazit předpověd počřasí, podobně jako je tomu u kindle: http://www.amazon-kindle.cz/1-hackujeme ... di-pocasi/
nevíte o něčem, zdeňku, ty jsi šikula a na čtečky machr, uvítal bych další tipy a triky jako je téma pro PB622 touch také pro 611, mělo by tochodit na obou čtečkách, stačí jen něco málo zase doplnit,dík.
PocketBook Basic 611
Martas12
Tichá voda
Tichá voda

Příspěvekod zdenek » 14 dub 2013, 00:45

Martas12 píše:...Marně sháním, možnost zobrazit předpověd počřasí, podobně jako je tomu u kindle: http://www.amazon-kindle.cz/1-hackujeme ... -pocasi/...

Tak o něčem takovém nevím. Asi by se to dalo napsat jako aplikace, ale k tomu jsem ještě nedospěl (času je málo a pro novější čtečky nejsou SDK - i když tohle by asi šlo napsat i pod SDK pro PB Pro).
Jediné, co mne napadá, je zkusit http://www.accuweather.com, ev. http://m.accuweather.com.

Martas12 píše:... uvítal bych další tipy a triky jako je téma pro PB622 touch také pro 611, mělo by to chodit na obou čtečkách, stačí jen něco málo zase doplnit,dík...

Většinu toho co vím jsem už popsal v tom tématu pro PB622. V podstatě vše by mělo fungovat i na PB611, něco dokonce lépe (má ten 5směrný "joystick"). PB611 mají žena a dcera a ani jedna mi ji na hraní nechtějí moc půjčovat, jsou to jejich miláčci, takže nějaké speciální triky pro 611 asi nebudou :(.

P.S.: Koukám že jsi se vrátil k Pocketbooku :).
Kecal
Kecal

Příspěvekod Martas12 » 14 dub 2013, 01:00

No hele popravdě, ještě nevím...čekám zda někdo odpoví na inzerát, pak zkusím sbazar a tak a uvidím.
Fakt jsem načatej jít do kindle i přes mizernou podporu fomátů, lae jak jsem psal jine: Vyrobit MOBI z PDBčka není v calibre při správném nastavení, nejmenší problém, stejně chci ty tagy editovat a doplnit obálky které schází.
pro kindle hovoří v tomhle případě ta černá, je o tolik lepší, až se tomu nechce věřit...někde to píši také snad kindel foru tady, viděl jsem vedle sebe kindle 4, pocketbook 622 a 611 ty dva první měli černou prakticky stejnou zato u 611 jsem měl pocit, že je na displeji nějaká ochranná fólie jak to občas výrobci dělají, byla to skutečná a nefalšovaná šedá, to mi tedy věř..mrkni v datartech mají je tam vystavené všechny, tedy 613ku co má displej s 11kou identický stejně jako 98procent, zbývajícího harware (ty dvě procenta jsou wifi co schází a ještě něco o čem možná ani nevíme...)
Dál pro kindle hovoří ty listovací tlačítka po stranách ala kolébka, neměl jsem s ovládáním jediný problém, ač v diskuzích někteří píší že si ne a ne zvyknout...já jim přišel na chuť po pár minutách a taky že při patřičném nastavení v zákl FW žádný duokan netřeba ten ani nechci, lepší PDF a další nepotřebuji chci si především číst) se na titulní/domovské stránce, krásně zobrazují obaly knížek, tohle je možné v knihovně co vím až u FW16.0 a jaký je ten šnek patrně víš sám dobře..jinak GUI 613 je s 611 FW16 naprosto totožné, jen mi to přijde vyladěnejší a rychlejší...skoro jako 15.8 a je to smutné...snad PB vydá v brzké době, updatovanou šestnáctku, jinak ten produkt vážně opouštím.

Pokud kindle 2012 black (Někdy označovaný jako Kindle 5) opravdu pořídím, první co bude, že sem hodím fotky displejů pro srovnání.
PocketBook Basic 611
Martas12
Tichá voda
Tichá voda

Příspěvekod zdenek » 14 dub 2013, 01:52

Martas12 píše:...viděl jsem vedle sebe kindle 4, pocketbook 622 a 611 ty dva první měli černou prakticky stejnou zato u 611 jsem měl pocit, že je na displeji nějaká ochranná fólie jak to občas výrobci dělají...

PB622 a Kindle mají oba Pearl disleje, 611 a 612 Vizplex. Máme v rodině obojí. Vizplex má taky 612/912. Pokud jsou čerstvě nabité baterky, tak rozdíl (alespoň u těch kusů, co máme doma) zas tak patrný není. Ale u 611 se viditelně snižuje kontrast při vybitějších baterkách. Zajímavé je, že 912 to tak nedělá.

U Kindlu mi vadí chování Amazonu (včetně mazání knih na dálku a bojkotu cizích formátů vč. DRM). Technicky je Kindle výborný, jen je uzavřený pro Amazoní účely.
Kecal
Kecal

Příspěvekod Martas12 » 14 dub 2013, 08:12

Jo takže tedy nějaký neduh vizplexu, nebo zlý návrh HW ano, když se s odstupem vybíjení článku, kontrast snižuje...trochu mi to připomíná digitálky, no ne? :lol:
Osobně jsem tedy nějaký rozdíl nezaregisroval ale zase jsem nikdy nenechal čtečku vybít až do mrtě....nejmín tam byly dvě čárky, při kolika se to to tak zdálo?
O mazání nějakých titulů z amazon jsem zaslechl a kupodivu šlo sna di o legálně koupené knížky, vůbec třeba nesáhli na knihy pochybné kvality a z warez zdrojů, které tam neměly co dělat.
O co přesně šlo a jak se k tomu postavil amazon po stížnostech uživatelů netuším, omrknu to.
Jinak kyž si vezmeš do ruky klasickou knížku, tak ten text-inkoust, je také vpitýdo papíru a není zcela černý trošičku vybledlý je tak top ani nemusí vadit...
PocketBook Basic 611
Martas12
Tichá voda
Tichá voda

Příspěvekod tom » 14 dub 2013, 09:50

Obrázek

Fotka je asi zesvětlená na počítači, ale k porovnání stačí. Je to tak hrozné? :-)
tom
Superkecal
Superkecal

Poděkoval: 3 krát
Poděkovali mu: 43 krát

Příspěvekod Martas12 » 14 dub 2013, 10:03

Tak děsné to samo není, kdybych neměl na prodejně možnost přímého srovnání (viz. datart předváděcí kousky) ani mi to nepřijde, podle tvé fotky ale je ten kontrast pearlwhie odost lepší a hlavně je to nejvíc vidět ve vypnutém stavu s fotkami nebo obálkami knih.....to vypadá PB jako hodně vybledlá novinová fotka....už věřím tomu co se píše, totiž že je pearlink oproti viplex 3gen, zkrátka lepší, ale platí viz. předešlé: Pokud nemáe možnost přímého srovnání, nepřijde vám to....já ji "bohužel" měl, takže po kindle pokukuji no a listovací tlačíka na bocích/hranách jsou táké příjemnější...holt zase trošku odlehčím prasátko :D

Tady je fotka displeje plně PB611, v PC jsem ji nijak neupravoval, je tak jak ji pořídil iPhone 4
Obrázek
Vězte jen, že originál je rošku do žluta ne tak namodralý a ta černá o stupeň víc do šeda...
Když v zoneru upravím teplotu barev, vypadá to nějak takhle:
Obrázek
PocketBook Basic 611
Martas12
Tichá voda
Tichá voda

Příspěvekod tom » 14 dub 2013, 11:12

Ono se to nepíše jen tak, ono je to pravda. Je to prostě jeden z mnoha údajů, podle kterého by se měl člověk rozhodovat při koupi nové čtečky, dost zásadní údaj, ale ne jediný.

Otázkou není, zda tomu tak je, ale jak moc tomu tak je :-)
Pro mě osobně nepředstavuje Vizplex problém za slunečného dne nebo jiného dostatečného osvětlení.

Ty tvé fotky mi prijdou v této souvislosti úplně zbytečné, vypovídající hodnota pro srovnání je nulová. Správná fotka by měla být vyfocená kvalitním strojem (s velkým dynamickým rozsahem), se správným vyvážením barev a díky šedé tabulce i s jednoznačným a neměnným, tj. pravdivým kontrastem, respektive pravdivou expozicí. Vzhledem k tomu, že takové fotky nejsme schopni zajistit, provádíme alespoň společnou fotku dvou (či více) čteček vedle sebe - pro porovnání např. v recenzích. Absolutně sice fotografované objekty nevypadají úplně přesně jako ve skutečnosti, ale oba jsou alespoň vyfocené za stejných podmínek, na stejné fotce vedle sebe. Díky tomu je lze mezi sebou i na fotografii aspoň jakž takž porovnat. Rozebírat charakteristiku displeje a jako důkaz to vyfotit mobilem, no nevím :-) Teď to neber, jako že tvrdím opak toho co ty, spíš mi jde o to, aby případný čtenář se zamyslel a nespolehl se slepě na názor jednoho člověka (nemyslím zrovna tebe, takových kategorických srovnání se dá na internetu nalézt bezpočet, s tím tvým alespoň do jisté míry souhlasím). Lepší opravdu vidět na živo, pokud čtenáře tvůj nebo jiný názor k tomuto vyprovokuje, je to OK, pokud by se někdo slepě rozhodoval podle takového názoru, podle mě to OK není (a někteří lidé slepě věří tomu, co je psáno). Snad nám letos klapne kamenná prodejna a lidi nebudou muset chodit do Datartu :-)
tom
Superkecal
Superkecal

Poděkoval: 3 krát
Poděkovali mu: 43 krát

Příspěvekod Martas12 » 14 dub 2013, 12:49

No jasně...můžu vytáhnut staršího ale stále dobrýho LUMIXe DMC-FX3 ale "fotograf" tedy profi nejsem, jedu na automat a jen mačkám, stačilo by to tak?
Ta fotka upravená zonerem je ale na 95prc totožná s tím co jsem měl postavený při štelování obrazu, vedle monitoru, tedy e-ink vizplex 3th gen. PB611 tomu můžeš teda věřit ;)

Kde ta prodejna bude smím li se zeptat rád se stavím a můžem blafat i jen tak :D ;)
PocketBook Basic 611
Martas12
Tichá voda
Tichá voda

Příspěvekod zdenek » 14 dub 2013, 13:09

Martas12 píše:...
O mazání nějakých titulů z amazon jsem zaslechl a kupodivu šlo sna di o legálně koupené knížky, vůbec třeba nesáhli na knihy pochybné kvality a z warez zdrojů, které tam neměly co dělat.
O co přesně šlo a jak se k tomu postavil amazon po stížnostech uživatelů netuším, omrknu to....

http://www.ghacks.net/2009/07/18/amazon-deletes-books-from-kindle-without-user-consent/
http://www.guardian.co.uk/money/2012/oct/22/amazon-wipes-customers-kindle-deletes-account a http://boingboing.net/2012/10/22/kindle-user-claims-amazon-dele.html
A obhajoba příznivkyně DRM: http://www.zdnet.com/why-amazon-is-within-its-rights-to-remove-access-to-your-kindle-books-7000006385/
Naposledy upravil zdenek dne 14 dub 2013, 13:38, celkově upraveno 5
Kecal
Kecal

Příspěvekod zdenek » 14 dub 2013, 13:14

Martas12 píše:....nejmín tam byly dvě čárky, při kolika se to to tak zdálo?...

No, podle toho, kdy Daša dobíjí svého miláčka, tak to odhaduji tak na 2-3 čárky. Ale může to být vlastnost jejího kusu.

Jinak k tomu barevnému podání - Vizplex je skutečně trochu víc do "teplejšího" odstínu, Pearl je víc "domodra".
Kecal
Kecal

PředchozíDalší

Zpět na PocketBook Basic 611