Přihlásit se    Registrovat

PocketBook Basic 611-Delší zkušenosti

Témata k ebook čtečce PocketBook 611
  • Autor
    Zpráva

PocketBook Basic 611-Delší zkušenosti

Příspěvekod Martas12 » 14 srp 2012, 18:26

Tuto čtečku mám čtrnáct dní (kupováno v d.... bohužel, kdybych nebyl hrr,mohl jsem koupit o téměř šest set levněji na a... či zde.) a téměř naprostá spokojenost.
Oproti kindle basic nebo chcete li kindle 4 jak bývá přímý konkurent označován, zvládá více formátů, prostředí je ikonkové ala tablet GUI, pěkně v češtině (ne že by to bez ní nešlo) hafo možností, nastavení a užitečností třeba aplikací atd.
Trochu mi vadí utopené čtyřsměrné potvrzovací tlačítko, okolo potvrzovacího středu který má podsvícený okraj efektní zelenou LED (lze od FW 15.5 vypnout)
Stisky do stran jsou ještě v pohodě ale směr nahoru a zejména dolů, jde hůře.
Je to efektní,deignově lícuje se zbytkem těla, nic nevyčnívá, ale trochu na úkor funkčnosti a ergonomie ovládání...alespoň by ty volby mohly mít drobné zaoblené výstupky.
Recenze čtečky je zde: http://www.ebook-ctecky.cz/blog/2012/02 ... basic-611/ do puntíku sedí a plně se s autorem ztotožňuji, podle mého, je tato čtečka o dost lepší než kindle, především podpora formátů a možnosti uživatelského nastavení, jsou zcela jinde, ale v jednom se s ní rovnat nemůže, tím je konstrukce, jsou to vlastně dvě vaničky nalisované do sebe a jak je plast měký při každém stisku tlačítka, se ozývá poměrně zřetelné vrzání, v recenzi je to snad zmíněno také, tedy chatrnost a křehkost provedení, vrzání tam autor nezmiňuje.
Kindle (promiňte že stále srovnávám) je bytelné a člověk cítí že má v ruce kus pořádného, pevného a kvalitního plastu, hmotností se až tak moc neliší.
Podle mého je to ale kus od kusu, u některého víc, u jiného méně....vystavený předváděcí kus na prodejně, plně funkční prakticky ani nevrzl, z toho důvodu uvažuji o reklamaci jestli toto reklamovat lze ale při čtení to poměrně ruší, tak snad budou chápaví.
Částečným řešením-náplastí na tento neduh, může být vhodné polstrované pouzdro, například toto: http://www.ebook-ctecky.cz/pouzdro-430- ... -kuze-p137 které mám a jsem s ním hodně spokojený.
Dílenské zpracování jako povrchová úprava a slícování všech "dvou" částí je jinak bezchybné jen to povrzávání....u těchhle laciných plastů kde je příměs něčeho co to způsobuje vyšší je to běžné viz. mobilní telefony atd.

Veškeré informace o tomto modelu, tedy popis, technické specifikace a fotografie, naleznete na stránce výrobce:
http://www.pocketbook-int.com/cz/produc ... -basic-611

Stránka technické podpory, kde naleznete ke stažení všechny vydané verze firmware, manuály, nebo české e-knihy zdarma je zde:
http://www.pocketbook-int.com/cz/suppor ... -basic-611
Naposledy upravil Martas12 dne 11 bře 2013, 12:09, celkově upraveno 4
PocketBook Basic 611
Martas12
Tichá voda
Tichá voda

Poděkoval: 10 krát
Poděkovali mu: 8 krát

Re: PocketBook Basic 611-Delší zkušenosti

Příspěvekod dwarfik1 » 11 zář 2012, 06:52

Ahojte,

jaké máte po měsíci další poznatky - hlavně ohledně čtení a zobrazování pdf a docx. A jak ( pokud jste zkoušel ) zobrazí pdf, kde jsou na jedné straně stránky dvě ( tedy dvoustrana ) . Díky za info.
PocketBook611 & PocketBook Basic 613
dwarfik1
Tichá voda
Tichá voda

Poděkoval: 16 krát
Poděkovali mu: 2 krát

Příspěvekod dwarfik1 » 11 zář 2012, 06:52

a ještě prosím info, zda jde udělat vnořené složky
dwarfik1
Tichá voda
Tichá voda

Příspěvekod zdenek » 12 zář 2012, 01:11

dwarfik1 píše:a ještě prosím info, zda jde udělat vnořené složky

Jde, normálně nějakým správcem souborů (průzkumník, Salamander, Total Commander,...) po připojení jako mass storage do PC.
Kecal
Kecal

Poděkoval: 34 krát
Poděkovali mu: 35 krát

Příspěvekod Jaja123 » 12 zář 2012, 08:47

U PDF formátu hodně záleží na tom, jak je "vyroben". Moje oči nezvládají velikost písmenek běžných tištěných knih, takže musím hodně zvětšovat. Naprostá většina PDF se na PB611 i PB622 normálně zalamuje jako běžný TXT. Pokud je však PDF "vyrobeno" jako obrázek, tak je to jen o zvětšování a následném posouvání řádků. DOC a DOCX zalamuje dobře, jen nevím proč nezobrazuje obrázky (PB611 i PB622). Tentýž soubor převedený do PDF pak je ve čtečce bez problémů. Takže já raději ty PDF. Vnořené složky (více úrovní) zvládají obě bez problémů. U PB611 lze přidat celou složku (i s vnořenýma složkama) do oblíbených. U PB622 to zatím neumíme, do oblíbených se daří zařadit pouze jednotlivé knížky. Možná jsme měli štěstí ale ani moje 611 ani manželova 622 "nevrže". Rozhodně doporučuju pouzdro, moc se nám osvědčilo. Čtečka se mnohem lépe drží a bez obav transportuje.
PocketBook 611 , PocketBook 622 Touch
Jaja123
Nemluva
Nemluva

Poděkoval: 0 krát
Poděkovali mu: 1 krát

Příspěvekod dwarfik1 » 13 zář 2012, 05:12

Tak jsem večer zkoušel - učebnice vyrobené jako "obrazkové" pdf ( tedy z naskenovaných obrázků, ne převod do textových souborů ) jsou zcela nevhodné pro čtečku :( . Je to o nervy a nic se nenaučí.
Jinak zatím stále bádám a bádám. Máte zkušenost s formátem DJVU - mě to v seznamu knih soubor vůbec neukáže, přitom patří k podporovaným.
Nemáte zkušenost s firmware 15.8 ??? Rád bych info, než se do toho pustím.
Děkuji.
dwarfik1
Tichá voda
Tichá voda

Příspěvekod Martas12 » 28 zář 2012, 14:37

Je možné na PocketBook použít podobnou službu která je pro Kindle tedy zasílání zpráv?,konkrétně myslím toto: http://napoveda.seznam.cz/cz/novinky-pr ... indle.html obdobu nabízí i ostatní jako idnes a další.
PB má samozřejmě i RSS čtečku ale kvalit té u modelů kindle nedosahuje.
Naposledy upravil Martas12 dne 28 zář 2012, 19:17, celkově upraveno 1
PocketBook Basic 611
Martas12
Tichá voda
Tichá voda

Příspěvekod Martas12 » 28 zář 2012, 19:16

Podpora formátů je oproti kindle víc než bohatá ale většinu ebooks mám v TXT či DOC.[/quote]
V recenzi se píše že je možné nastavit jaký prohlížeč se má pro PDF či EPUB použít,já to však v menu nastavení ani při otevřené knize v těchto formátech nenašel,volba tam zkrátka není.
Jde mi hlavně o EPUB,stránkování je nechutně pomalé a vždy se překresluje znova ač to je v menu nastavené na 5stránek,přijde mi že se používá adobe reader,jak nastavit FBReader nevím....poradí někdo?

EDIT:
Zde má někdo stejný problém: viewtopic.php?f=36&t=207
PocketBook Basic 611
Martas12
Tichá voda
Tichá voda

Příspěvekod tom » 28 zář 2012, 19:33

Martas12 píše:V recenzi se píše že je možné nastavit jaký prohlížeč se má pro PDF či EPUB použít,já to však v menu nastavení ani při otevřené knize v těchto formátech nenašel,volba tam zkrátka není.

Před otevřením knihy najet na knihu a stisknout prostřední tlačítko, vybrat "otevřít pomocí". Nebo tak nějak, čtečku nemám, ale plus mínus je takový postup.

Jak to předělat nafurt, návod je ale na PB622 - viewtopic.php?f=35&t=34&p=939&hilit=fbreader#p939
tom
Superkecal
Superkecal

Poděkoval: 3 krát
Poděkovali mu: 43 krát

Příspěvekod Martas12 » 28 zář 2012, 19:39

Dík zkusím a dám vedět,jinak našel jsem tenhle návod,vše nakopíroval ale pak epuby nejdou otevřít vůbec,takže na 611ce to nejede.

EDIT:
Takže to chodí.....najel jsem ve složce na EPUB,podržel ok a v menu nastavil otevřít pomocí fbreader a soubor EPUB se v pohodě otevře,ale jak který.
Chtěl jsem si přečíst osudy dobrého vojáka švejka,stáhnul epub z palmknihy a ten se neotevře (má velikost 164kb),to samé staženo z obereey strore o velikosti přes jeden mega se normálně otevře a listování je bleskové.
Naštěstí si čtečka u rozečtené knihy pamatuje nastavení a rovnou to otevře v FBreaderu.

EDIT2:
Taková drobnost,v recenzi http://www.ebook-ctecky.cz/blog/2012/02 ... basic-611/ se píše, že PB611 nezvládá kindle formát MOBI a soubor přečte jen v případě, když se změní přípona na PRC.
V době kdy recenze vyšla,byla aktuální verze FW v. 15.5, později vyšla 15.7 kterou jsem nezkoušel,ale v aktuální 15.8 co používám, čtečka knihy v kindle formátu MOBI normálně zobrazí,bez problému otevře a čeština je také v pořádku.
Ostatně můžete to vyzkoušet sami http://vtm.zive.cz/ebooky
PocketBook Basic 611
Martas12
Tichá voda
Tichá voda

Příspěvekod dwarfik1 » 30 zář 2012, 17:12

Též potvrzuji FW 15.8 - mobi jde číst. A občas i lépe než epub.
dwarfik1
Tichá voda
Tichá voda

Příspěvekod Martas12 » 03 bře 2013, 14:19

Nedávno vyšla nová verze Firmware označená jako 16.0 ke stažení je zde: http://download.pocketbook-int.com/fw/n ... 9_user.zip
Changelog, neboli seznam změn a vylepšení, naleznete tady: http://download.pocketbook-int.com/fw/n ... PB_611(ENG).pdf
Vývojáři opravili pár chyb, zlepšili vestavěné aplikace, kompletně překopali menu takže už není čistě ikonové ale ty máte pouze dole a to čtyři, bohužel nelze změnit motiv jak uspořádání nebo ikony Č/B nahradit pěkně grayscale tak jako dříve, dané motivy v paměti nejsou ale možná jdou nějak ze staré verze či odjinud (odkazy jsem tu viděl) dohrát.
Reakce čtečky mi přijdou trochu pomalejší, ovládání pohodlnější a intuitivnější než dříve, to nové uspořádání má něco do sebe, jen by opravdu měli dát uživateli možnost volby jak se mu zobrazení líbí a nejlíp vyhovuje.
Mimo zmíněného byla také opravena chyba při nabíjení, měl jsem čtečku na nabíječce přes noc a ráno indikátor vesele pulsoval dál a zelená LEDka blikala jako by se nechumelilo.
Tohle tedy alespoň uvádějí v changelogu, čtečku nabíjím a dám vedět zda doběhne do konce a zmíněné přestane.
Další zkušenosti z používání, přidám časem a totéž můžete učinit i vy. ;)

Opraveny překlepy ;)
Naposledy upravil Martas12 dne 09 bře 2013, 22:14, celkově upraveno 1
PocketBook Basic 611
Martas12
Tichá voda
Tichá voda

Příspěvekod zdenek » 03 bře 2013, 15:28

Martas12 píše:...Další zkušenosti z používání, přidám časem a totéž mlžete učinit i vy. ;)

Skvělé, nejvíc by mne zajímalo, zda lze použít přídavné aplikace, zejména:

Mám podezření, že novější verze FW PocketBooků jsou (zřejmě záměrně) nekompatibilní se zveřejněným SDK (a proto i s externími aplikacemi).
Kecal
Kecal

Příspěvekod Martas12 » 03 bře 2013, 20:50

Jasně hele já na čtečce především čtu,aktualizoval jsem FW,smířil se s novou podobou menu i když mi to staré bude občas scházet,třeba prohlížení fotek bylo super ted to musím lovit v adr. struktuře knihovny....také jsem se smířil s tím že down patrně možný už není.
Prostě jsem "apdejtoval" pro jistotu ještě udělal tovární nastavení,nahrál knihy,rovedl nastavení dle svého gusta a už zase jen čtu...ePuby se otevírají myslím v FBReaderu pokud je to jinak tak mě oprav,vestavěné aplikace mi naprosto vyhovují a nemám důvod cokoliv dohrávat ani se v čtečce jinak vrtat.
PocketBook Basic 611
Martas12
Tichá voda
Tichá voda

Příspěvekod zdenek » 03 bře 2013, 21:11

Martas12 píše:Jasně hele já na čtečce především čtu,...

To já také, ale ten CoolReader je natolik lepší než Abobereader i FBReader, že bych to nevydýchal. Jsem na něj zvyklý, přečte všechny soubory, se kterými ty dva ostatní readery mají různé problémy. Umí také i u některých PDB souborů nadpisy kapitol a obsah.

A ten e-mail je docela šikovný, je to obdoba toho, jak to umí Kindle, akorát to funguje s vlastními poštovními účty.
Kecal
Kecal

Další

Zpět na PocketBook Basic 611