Přihlásit se    Registrovat

Aplikace pro Pocketbook Touch 622

Témata k ebook čtečce PocketBook Touch
  • Autor
    Zpráva

Aplikace pro Pocketbook Touch 622

Příspěvekod swampire » 14 dub 2012, 08:10

Zdravím, mám takový problém. Dcera mi omylem zformátovala disk čtečky a vymazala tak všechny předinstalované aplikace (kalkulačka, prohlížeč, sudoku, karty, malování, atd...). Hlavně prohlížeč mi chybí a nevím jak nebo kde je získat zpět. Můžete mi prosím někdo poradit? :cry:
swampire
Nemluva
Nemluva

Poděkoval: 3 krát
Poděkovali mu: 0 krát

Re: Aplikace pro Pocketbook Touch 622

Příspěvekod ko.jak » 14 dub 2012, 11:47

Ahoj Swampire,

tak tohle jsme ještě nezkoušeli, ale asi bych zkusil znovu přeinstalovat firmware. Snad to pomůže.
ko.jak
Kecal
Kecal

Poděkoval: 7 krát
Poděkovali mu: 14 krát

Příspěvekod swampire » 14 dub 2012, 18:03

To jsem zkusila a nezabralo to. Napadlo mě ale, že aplikace se dají stáhnout do PC a snad poslat mailem? Chtělo by to vyzkoušet. Nenašel by se někdo?
swampire
Nemluva
Nemluva

Příspěvekod Registrovany » 14 dub 2012, 20:50

swampire píše:Napadlo mě ale, že aplikace se dají stáhnout do PC a snad poslat mailem? Chtělo by to vyzkoušet. Nenašel by se někdo?
To je jediná možnosť.
PB622 nemám, ani nikto z mojich známych. Zatiaľ.
Registrovany
Kecal
Kecal

Poděkoval: 22 krát
Poděkovali mu: 48 krát

Příspěvekod pajus » 14 dub 2012, 21:16

swampire: jako majitel PB622 jsem chtěl pomoci, ale ani ve složce system čtečky není možné najít zdroj aplikací
složku applications jsem zkopíroval a uložil tady: http://uloz.to/xWxvhZd/applications-rar

jsou to ale jen zástupci, každopádně za zkoušku to stojí, pokud si zástupci už svou cestu najsou sami

jestli byl ten formát kompletní tak potom jedině požádat technické, aby stáhli komplet celý software nějaké nové čtečky a poslali

a ještě v nastavení/údržba je nějaké obnovení továrního nastavení, ale protože jsem to nezkoušel, tak nedokážu říct jestli jde jen o kosmetické obnovení nastavení nebo něco jako reinstal, každopádně volba naformátovat vnitřní paměť čtečky by měla být minimálně ještě na následné potvrzení uživatelem, když smaže i část systému a není v manuálu vůbec popsána ...
pajus
Tichá voda
Tichá voda

Poděkovali mu: 15 krát

Příspěvekod swampire » 15 dub 2012, 18:23

Moc děkuji, aplikace zase fungují. Jen prohlížeč nějak nejde. V PC se zobrazuje, ale ve čtečce není k nalezení. Tento problém jsem ale měla již před vymazáním aplikací. Nemáte někdo podobný problém?
swampire
Nemluva
Nemluva

Příspěvekod ko.jak » 18 dub 2012, 16:25

ZDravím Swampire,

prohlížeč blbne jako po připojení na internet nebo se nelze vůbec připojit? Zkus prosím popsat problém, třeba bude rada jednoduchá ;)
ko.jak
Kecal
Kecal

Poděkovali mu: 14 krát

Příspěvekod zdenek » 23 dub 2012, 23:50

Máte někdo zkušenosti s aplikacemi pro PB622? Zkoušel jsem jich řadu, ale většina vůbec nejde pustit a u ostatních drhne ovládání - zřejmě počítají se čtyřsměrným "joystickem" co mají starší čtečky a ta tlačítka chybí.

Spustil jsem:

• History Pro 176 - ta jediná se dá alespoň nějak používat - chtělo by to možnost měnit velikost fontu
  • Pi - poněkud šílené ovládání a chybí zřejmě ty "šipky nahoru a dolů"; jako s jedinou aplikací jsem mohl nahlédnout do částí systému, které nejsou normálně vidět
  • PotermPro - jde spustit, ale nedařilo se mi moc ovládat, opět zřejmě chybí tlačítka.
  • Explorer_T - jde pustit, ale při pokusu o stránkování spadne, stavový řádek překrývá spodní část obrazovky - tam je asi nějaký stavový řádek exploreru
Zkoušel jsem spustit (ale zatím se nepokoušel řešit proč nejde):

• CoolReader
  • DJViewer
  • calc
  • compass
  • analogclock
  • pbimageviewer
  • qorganizer
Nejvíc mne mrzí, že nejdou použít Pi, PotermPro, CoolRedaer a qorganizer. To ostatní jsou z mého hlediska jen hříčky.

Většinu aplikací jsem stáhl odtud
Kód: Vybrat vše
http://ava1ar.views.fm/pocketbook

Můj soukromý závěr: pro PB622 zatím není důvod instalovat externí aplikace z mě známých zdrojů, stejně nefungují. Nevím jak je to na starších PB612 či PB912, ale na PB622 jsou stávající verze komunitních aplikací totálně k ničemu. Mám dojem, že fungují jen na PB301 a ev. 602/902. Možná časem někdo přijde s opravenými verzemi či nějakou fintou jakje zprovoznit, zatím jsem nic nenašel ani na anglických ani na ruských fórech, věnovaných PocetBookům.

Ještě se chystám prozkoumat aplikaci email (funkční obdoba Kindlového zasílání dat emailem přímo do čtečky). To by stálo za pokus.
Kecal
Kecal

Poděkoval: 34 krát
Poděkovali mu: 35 krát

2 ko.jak

Příspěvekod swampire » 24 dub 2012, 19:18

Podrobnější popis problému: Když mi přišel nový PocketBook622, tak byl mezi aplikacemi prohlížeč. Z počítače jsem si nahrála nějaké knihy, pak si chci spustit prohlížeč, ale ve čtečce nebyl. Připojila jsem ji tedy k PC a na disku čtečky byl prohlížeč na svém místě. Po odpojení od PC jsem prohlížeč znovu hledala a ve čtečce opět nebyl. Nakonec jsem zkusila na disku čtečky(přes PC) soubor prohlížeč zkopírovat a nahrála jsem ho do souboru news, kde se mi již zobrazuje a funguje.
Doufám že netrpím vlčí mlhou, když ho tam chvilku vidím a pak zase ne :))
Za radu budu moc ráda.
swampire
Nemluva
Nemluva

Příspěvekod tomasf2 » 25 dub 2012, 23:21

Zdravím, také jsem si s tím trochu hrál a také mi zmizel prohlížeč - i když při připojení PC je vidět. Vymazal jsem zkusmo sudoku a ze zálohy zase vrátil. V Aplikacích po odpojení však není vidět. Smazal jsem soubor User Applications.lnk a vše se v Aplikacích objevilo a funguje to.
tomasf2
Nemluva
Nemluva

Poděkoval: 0 krát
Poděkovali mu: 1 krát

Příspěvekod prudent.wolf » 02 čer 2012, 16:02

Ahojte, tiež som mala ten problém, že mi zmyzol prehliadač a niektoré ďalšie aplikácie hoci sa pri pripojení na počítač zobrazovali. :cry:

Riešenie tohto problému je celkom jednoduché. Musíte si v nastaveniach nájsť formátovanie vnútornej pamäti a potom sa vám už bude všetko pekne zobrazovať. Ale vymaže sa vám všetko ostatné takže predtým všetko zálohujte!!!
prudent.wolf
Nemluva
Nemluva

Příspěvekod swampire » 06 čer 2012, 19:44

Formátování jsem vyzkoušela, bohužel bezúspěšně :(
swampire
Nemluva
Nemluva

Příspěvekod rami » 31 srp 2012, 14:28

Pisal som najprv do inej sekcie ohladom aplikacii, tak tu len kratko:
http://fedorchenko.net/
http://bookfast.org/category/pocketbook/
Konkretne z tej druhej linky Mahjong ide pekne.
Ked je k softu pisane ze je pre 60x tak to vsetko slo. Softy pre PB3xx nebezia ani nahodou.
rami
Nemluva
Nemluva

Příspěvekod rami » 31 srp 2012, 14:40

Ohladom tych aplikacii: niekde som cital, ze to je znamy problem PB622, ze treba vymazat subor "User Applications.lnk" aby fungovali aplikacie ktore sa pridaju do adresara Applications. Ono to vyzera tak, ze "User Applications.lnk" odkazuje na skrytu EXT2 particiu kde su tieto subory priamo. Ked sa vymaze, tak sa spustaju cez linky ktore su v adresari Applications na viditelnej FAT32 particii.
rami
Nemluva
Nemluva

Příspěvekod edita1 » 01 zář 2012, 10:08

rami píše:Ohladom tych aplikacii: niekde som cital, ze to je znamy problem PB622, ze treba vymazat subor "User Applications.lnk" aby fungovali aplikacie ktore sa pridaju do adresara Applications. Ono to vyzera tak, ze "User Applications.lnk" odkazuje na skrytu EXT2 particiu kde su tieto subory priamo. Ked sa vymaze, tak sa spustaju cez linky ktore su v adresari Applications na viditelnej FAT32 particii.

měla bych dotaz, jakým způsobem nainstalovat aplikaci Mahjong?
Stáhla jsem si "pb-mahjong.app" a zkopírovala do čtečky do adresáře aplikace.
Vymazala jsem soubor "User Applications.lnk"
Ve čtečce v aplikacích se mi sice Mahjong objevil, avšak nejde spustit :(
Neporadíte, co dělám špatně? Mahjong je moje oblíbená hra...
edita1
Tichá voda
Tichá voda

Poděkovali mu: 4 krát

Další

Zpět na PocketBook 622 Touch