Přihlásit se    Registrovat

FW4: Funguje vám nastavení Režimu USB?

Témata k ebook čtečce PocketBook Touch
  • Autor
    Zpráva

FW4: Funguje vám nastavení Režimu USB?

Příspěvekod peci1 » 23 led 2013, 16:57

Ahoj, v Nastavení / Připojení / Režim USB mám na výběr 4 možnosti, ale ať vyberu jakoukoli, vždycky se po připojení k PC čtečka zeptá, jestli chci Odkaz PC nebo jen nabíjet. Všechna 4 nastavení to samé. S FW 3 to myslím nějaký význam mělo. Navíc při volbě Ethernet over USB se už ani do PC čtečka nenahlásí jako síťové zařízení (nikdy se mi to nepovedlo zprovoznit, ale vím, že se tak aspoň hlásila).

Máte stejný problém?

Řeším to hlavně proto, že mám po update FW neustále problém s připojováním přes USB - často musím odinstalovat ovladače pro PB a pak jej teprve připojit, abych se dostal do vnitřní paměti. Doufal jsem, že kdyby čtečka hned přešla do módu velkokapacitního zařízení, tak by to problém mohlo řešit.
peci1
Tichá voda
Tichá voda

Poděkoval: 1 krát
Poděkovali mu: 9 krát

Re: FW4: Funguje vám nastavení Režimu USB?

Příspěvekod johntaylor » 24 led 2013, 14:13

peci1 píše:Řeším to hlavně proto, že mám po update FW neustále problém s připojováním přes USB - často musím odinstalovat ovladače pro PB a pak jej teprve připojit, abych se dostal do vnitřní paměti. Doufal jsem, že kdyby čtečka hned přešla do módu velkokapacitního zařízení, tak by to problém mohlo řešit.

FW3 jsem neměl možnost vyzkoušet, hned po vybalení jsem provedl upgrade na FW4. Ovšem problémy s připojováním mívám taky. Především s opakovaným připojením. Při prvním připojení počítač čtečku rozpozná a normálně připojí. Když ji odpojím (bezpečně odebrat zařízení) a opět připojím (třeba protože jsem zapomněl přenést některé soubory), čtečku už v PC nevidím. Musím ji odpojit, VYPNOUT, a znovu připojit. Používám W7 64bit.
Třeba ti tento typ trošku pomůže.
johntaylor
Nemluva
Nemluva

Poděkoval: 3 krát
Poděkovali mu: 0 krát

Příspěvekod peci1 » 24 led 2013, 14:28

johntaylor píše: Musím ji odpojit, VYPNOUT, a znovu připojit. Používám W7 64bit.

Diky, ale vsechny mozne cachry typu odebrat/vypnout/modlit se jsem zkousel, a zadnou pravidelnost se mi nepodarilo objevit. Jedine, co mi pomaha (skoro) spolehlive je ta odinstalace ze spravce zarizeni. Taky mam W7 64bit.
peci1
Tichá voda
Tichá voda

Příspěvekod reels » 28 led 2013, 22:23

Mě to taky pořád zlobí a ani ta odinstalace pořádně nepomáhá. Je to po instalaci toho nového firmware v.4. Připojí se to jen občas velice náhodně, ale tak v 10% pokusů.
Win 7, 32 bit
reels
Nemluva
Nemluva

Poděkoval: 0 krát
Poděkovali mu: 1 krát

Příspěvekod Ladinek » 29 led 2013, 13:23

Přes co to připojujete ? USB 2.0 nebo 3.0? Setkal jsem se s tímto problémem pod XP, a zjistil jsem že je problém v softwaru počítače. Tehdy jsem ho vyčistil, defragmentoval a pak už to šlo.
Ladinek
Kecal
Kecal

Poděkoval: 2 krát
Poděkovali mu: 68 krát

Příspěvekod peci1 » 29 led 2013, 13:38

Ladinek píše:Přes co to připojujete ? USB 2.0 nebo 3.0? Setkal jsem se s tímto problémem pod XP, a zjistil jsem že je problém v softwaru počítače. Tehdy jsem ho vyčistil, defragmentoval a pak už to šlo.

Pripojuju pres 2.0, protoze 3.0 nemam. Pokud je to softwarem, tak je ale zvlastni, ze tim trpi mnoho lidi.
peci1
Tichá voda
Tichá voda

Příspěvekod Ladinek » 29 led 2013, 17:39

Potom bych ještě udělal jednu věc. Vyndal bych sd kartu. zformátoval čtečku. Po zapnutí se nainstaluje tovární nastavení. Teď bych to zkusil. Pokud to funguje je to v pořádku, pokud ne, chce to znovu update softwaru. Tím nic nezkazíte.
Ladinek
Kecal
Kecal

Příspěvekod reels » 29 led 2013, 20:55

Tak už se mi to připojuje k PC pokaždé a bez problémů. Řešení - vrátil jsem tam zpět firmware verze 3.2.
reels
Nemluva
Nemluva

Příspěvekod peci1 » 30 led 2013, 00:53

Ladinek píše:Potom bych ještě udělal jednu věc. Vyndal bych sd kartu. zformátoval čtečku. Po zapnutí se nainstaluje tovární nastavení. Teď bych to zkusil. Pokud to funguje je to v pořádku, pokud ne, chce to znovu update softwaru. Tím nic nezkazíte.

Mate na mysli zformatovat ctecku z Windows? Opravdu si pak znovu nainstaluje defaultni firmware? Nerad bych si ji bricknul, tak se radsi ujistim =)
peci1
Tichá voda
Tichá voda

Příspěvekod peci1 » 30 led 2013, 00:54

reels píše:Tak už se mi to připojuje k PC pokaždé a bez problémů. Řešení - vrátil jsem tam zpět firmware verze 3.2.

Downgrade pro me neni reseni...
peci1
Tichá voda
Tichá voda

Příspěvekod Ladinek » 30 led 2013, 12:04

Čtečka se formátuje ve čtečce, ne ve windowsech. Ve čtečce je na to příkaz - nastavení - údržba - naformátovat vnitřní paměť
Ladinek
Kecal
Kecal

Příspěvekod PePaXY » 30 led 2013, 19:00

Ahoj, měl jsem dříve stejný problém s PB 602 Pro, když jsem nainstaloval také nejnovější FW 2.1.3. Pak jsem se vrátil k 2.1.2 a nezaznamenal jsem jediný případ nepřipojení.
S PB 622 Touch, co mám nyní, občas problém bývá. Nemohu posoudit předchozí FW, protože jsem si hned nainstaloval nejnovější 4.0.622.373, kde mě to ze začátku také zlobilo. Pak jsem zjistil, že se mi "téměř" pokaždé připojí, když mám nastaveno Připojit k PC, a to tak, že ji nejdříve zapnu, počkám, až zhasne kontrolka a teprve pak zastrčím konektor kablíku do USB.
Ale stejně je to divné připojování. PC nejdříve dvakrát za sebou vydá zvuk pro rozeznání zařízení, ale hned ho jakoby odmítne a teprve za malou chvilku (tak okolo 4 sekund) se znova ozve zvuk a postupně se zobrazí dva nové disky.
Když ji připojím nezapnutou, tak se vždy sama zapne, ale jen se nabíjí.
PePaXY
Tichá voda
Tichá voda

Poděkovali mu: 3 krát

Příspěvekod peci1 » 30 led 2013, 19:13

Tak jsem to naformatoval a mam par zajimavych zjisteni.

Zustal mi tam stale FW4...373.

Nastaveni USB modu jiz funguje.

S USB modem "Odkaz PC" se ctecka ve vetsine pripadu pripoji, ale 100% to neni :(

Nefunkcnost zmeny USB modu byla pravdepodobne chybou v /system/config/global.cfg, kde zrovna radky usbmode= a usbnecodalsiho= byly dvakrat. To si myslim, celkem vysvetluje, proc zmena v nastavenich nemela efekt. Jak se to stalo, si neumim vysvetlit.

Takze diky za rady, asi trochu pomohly, ale rozhodne se neda rict, ze by na tom v PB nemeli dal pracovat.
peci1
Tichá voda
Tichá voda

Příspěvekod zdenek » 31 led 2013, 14:24

peci1 píše:Nefunkcnost zmeny USB modu byla pravdepodobne chybou v /system/config/global.cfg, kde zrovna radky usbmode= a usbnecodalsiho= byly dvakrat. To si myslim, celkem vysvetluje, proc zmena v nastavenich nemela efekt. Jak se to stalo, si neumim vysvetlit.

PB622 má problémy s prací s některými konfiguračními soubory. Jsou v nich opakované řádky a řádky různě, většinou zleva, náhodně "useknuté". Většinou to kupodivu nic závažného nezpůsobí, ale může.

Psal jsem připomínku s popisem této chyby vývojářům do formuláře pro podporu (http://www.pocketbook-int.com/cz/company/feedback) na webu http://www.pocketbook-int.com a (rusky) na ruských fórech, která údajně vývojáři sledují, ale nijak nereagovali.
Kecal
Kecal

Poděkoval: 34 krát
Poděkovali mu: 35 krát

Příspěvekod PocketBook Support » 01 úno 2013, 15:28

peci1 píše:Ahoj, v Nastavení / Připojení / Režim USB mám na výběr 4 možnosti, ale ať vyberu jakoukoli, vždycky se po připojení k PC čtečka zeptá, jestli chci Odkaz PC nebo jen nabíjet. Všechna 4 nastavení to samé. S FW 3 to myslím nějaký význam mělo. Navíc při volbě Ethernet over USB se už ani do PC čtečka nenahlásí jako síťové zařízení (nikdy se mi to nepovedlo zprovoznit, ale vím, že se tak aspoň hlásila).

Máte stejný problém?

Řeším to hlavně proto, že mám po update FW neustále problém s připojováním přes USB - často musím odinstalovat ovladače pro PB a pak jej teprve připojit, abych se dostal do vnitřní paměti. Doufal jsem, že kdyby čtečka hned přešla do módu velkokapacitního zařízení, tak by to problém mohlo řešit.

Zaprvé- přejděte na Nastavení - Připojení - PC Link - Zeptejte se při připojení. Pomoci šipky, která se nachazí v levém horním rohu, vrat´te se do hlavního menu.
Poté připojte čtečku k PC pomocí USB kabelu (prosím zkontrolujte, aby byl USB konektor pevně ve zdířce, jinak jej PC nerozpozná).
Na obrazovce zařízení se objeví zpráva o výběru režimu. Zvolte PC.
Když to nepomůže, skuste jiný usb slot a usb kabel. Pokud po těchto kroků nebude fungovat musite odformátovat vnitřní pamět´zařízení. Vyberte "Nastavení" - "Údržba" - "Formátování vnitřní paměti".
Před spuštěním formátování si, prosím, uložte veškerá uživatelská data ze čtečky do Vašeho PC!
Nápověda a podpora
800-844-448

(Telefonní hovor je možný
pouze z pevné linky)

800-701-307

(z mobilního telefonu)
PocketBook Support
Nemluva
Nemluva

Další