Přihlásit se    Registrovat

Připojení k internetu

Témata k ebook čtečce PocketBook Touch
  • Autor
    Zpráva

Připojení k internetu

Příspěvekod sCumil » 29 čer 2012, 21:16

Potřebuji nutně radu! Předem moc děkuji za odpovědi!

Nedokážu se absolutně nijak připojit k internetu. Ať zadám jakékoli nastavení, i podle rad, které jsem zde našel, nejde. Pořád dokola to háže hlášku "síťová chyba". PB nedokáže vůbec ani najít domácí síť, musím manuálně zadat její název. Síť je zaheslovaná, s jednoduchým WEP zabezpečením. Ať ho zadám nebo ne, nefunguje. Čtečka se nepřipojí ani když vyplním IP manuálně. Fakt už nevím! Manželka si pořídila Sony PRS-T1 a ta se připojí naprosto hladce. Díky.
sCumil
Nemluva
Nemluva

Poděkoval: 0 krát
Poděkovali mu: 0 krát

Re: Připojení k internetu

Příspěvekod ko.jak » 30 čer 2012, 00:26

Zdravím,

ona se PB622 taky připojí hladce...jaký máte název domácí sítě? Byl tu problém, že čtečka nedokáže odhalit nebo rozpoznat apostrof.

- zkontrolovat zamnuté bezdrátové připojení
- pokud je puštěn bezdrát...já nic nenastavoval, rovnou jsem spustil browser a vše frčelo
- provedli jste aktualizaci firmware z oficiálních stránek? http://www.pocketbook-int.com/cz/node/3582
- zkoušeli jste restartovat čtečku a pak vše zkusit znovu?

Omlouvám se naprosto samozřejmé a jednoduché rady, ale kolikrát je to taková hovadina, že pak nad tím zůstává rozum stát, jak je možný se, že zrovna tato věc neodhalila a nenapadla dřív :-) (z vlastní zkušenosti, když volal na helpdesk rozčílený zákazník s PB612, kde je wifi tlačítko nahoře, jak má tato čtečka vypnutí / zapnutí a přišli jsme na to, že celou dobu byla wifi vypnuta) :-)
ko.jak
Kecal
Kecal

Poděkoval: 7 krát
Poděkovali mu: 14 krát

Příspěvekod sCumil » 30 čer 2012, 18:46

Dobrý den,
děkuji za odpověď. Domácí síť má název Kamdan2

- zkontrolovat zamnuté bezdrátové připojení: na čtečce nebo na routeru? jede mi normálně net na laptopu přes router TP-link, a na čtečce nevím, že by se nějak zapínalo bezdr. připojení, žádné tlačítko nikde není, ani v manuálu se nic takového nepíše
- provedli jste aktualizaci firmware z oficiálních stránek? http://www.pocketbook-int.com/cz/node/3582: nemohu udělat aktualizaci, když se nepřipojím, a možnost připojit se k netu přes notebook pomocí micro-usb kabelu, jsem nezaznamenal.
- zkoušeli jste restartovat čtečku a pak vše zkusit znovu?: restart proběhl mnohokrát

Moje nastavení:
Nastavení => Připojení
Název zařízení: Pocket622
Přístup k síti: zap
Preferované připojení: (název) doma
Bezdr. připojení => SSID: Kamdan2 (musel jsem manuálně zadat, domácí síť mi PB vůbec nedokáže sám najít ani když PB přiložím téměř k
routeru)
Název: doma
Zabezp.: Jednoduché WEP
Autentikace WEP: Otevřený systém (router je nastaven jako "automatic" - zkoušel jsem ho změnit jak na "Otevřený systém"
tak i na "Sdílený kód" a analogicky stejně u PB622, v obou případech bez výsledku, vrátil jsem tedy WEP
nastavení u routeru na "automatic")
Síťový klíč: heslo do sítě

Pokud poté kliknu na "Test připojení", pokaždé mi vyjede hláška "Síťová chyba", přikládám tedy detail chybové hlášky:
http://files.uloziste.com/6e7670bfbc6e4008/

Opravdu už nevím, co s tím, ale z té chybové hlášky by měl jít vyčíst problém, já to z toho bohužel nevyčtu.

Díky za radu
sCumil
Nemluva
Nemluva

Příspěvekod peekaa » 30 čer 2012, 19:50

aktualizace: instalační soubor stáhnout v PC, pak připojit přes USB čtečku, a soubor nakopírovat (rozbalit) do rootu čtečky a restartovat čtečku

dhcp: napadlo mne, jestli vám na routeru nebo někde jinde běží DHCP. Pokud ne, tak zcela jistě na notebooku máte napevno nastavenu IP, takže budete muset to samé udělat na čtečce (napevno nastavit IP + další věci).
PB Touch/622 Black since 03/2012
peekaa
Tichá voda
Tichá voda

Poděkoval: 1 krát
Poděkovali mu: 3 krát

Příspěvekod sCumil » 30 čer 2012, 21:12

Ano DHCP na routeru běží, přidělil jsem tedy PB v síťovém nastavení IP adresu v pořadí s dalším číslem. Jakmile jsem poté zkusil Test připojení u PB: "Připojení úspěšně vytvořeno". Pokud však otevřu Browser, stránky se stejně nenačítají a internet nefunguje. Je ještě něco, co je potřeba nastavit?
Děkuji
sCumil
Nemluva
Nemluva

Příspěvekod peekaa » 01 črc 2012, 06:38

Aha, tady je možná chyba: pokud běží DHCP, nic se nestavuje - ani IP, ani brána. DHCP server sám volí volné IP adresy a dynymicky je přiděluje zařízením, které ho o to požádají. Pokud jste manuálně nastavil IP adresu (bránu, ...) tak jste se mohl seknout nebo se trefit do IP adresy, kterou již DHCP server někomu přidělil a dochází ke konfliktu = nejde internet, nejde sdílení.
PB Touch/622 Black since 03/2012
peekaa
Tichá voda
Tichá voda

Poděkoval: 1 krát
Poděkovali mu: 3 krát

Příspěvekod sCumil » 01 črc 2012, 07:19

Dobrý den,
myslím, že si nerozumíme. Původně bylo na routeru ale i na PB povoleno DHCP. V takovém případě jsem žádnou konkrétní IP nenastavoval a router měl PB přidělit IP automaticky. Přesto mi PB vyhazoval danou Síťovou chybu. Ponechal jsem tedy na PB DHCP, ale i přesto jsem nastavil jak bránu, tak IP (podotýkám, že volnou), připojení k síti bylo v tomto případě úspěšné, v browseru mi však internet stále nenabíhá.
sCumil
Nemluva
Nemluva

Příspěvekod sCumil » 04 črc 2012, 18:11

Po mnoha hodinách neskutečného zkušení nastavení sítě, PocketBooku 622, a routeru jsem sice dosáhl "Připojení úspěšné", PB dokonce data přijímá, ale neodesílá. V prohlížeči pak internet stejně nefunguje.

Můj závěr:
PocketBook 622 je co se připojení týče naprostá "sračka", člověk musí překopat kompletně celou síť, a pak to stejně nefunguje. Pokud přiřadím volnou IP a nastavím ji v PB, tak i když mám na routeru DHCP, net na čtečce musí fungovat. Nechápu, jak je možné, že Sony PRS-T1 se bez problému okamžitě připojí. I kdyby se mi nakonec doma net nastavit podařilo, pro mě je daleko důležitější, aby se čtečka připojila na veřejných sítích na letišti, v obchoďácích, v restauracích apod. Už se vidím, jak se snažím ovlivnit nastavení sítě na takovémto místě.
sCumil
Nemluva
Nemluva

Příspěvekod tom » 04 črc 2012, 18:24

sCumil: možná je to "sračka", ale X lidem funguje normálně (včetně mě). Někdy prostě bývá problém mezi nebem a zemí. Každopádně chápu Tvé rozhořčení, kdybych měl stejný problém, psal bych asi stejně.
tom
Superkecal
Superkecal

Poděkoval: 3 krát
Poděkovali mu: 43 krát

Příspěvekod reader » 05 črc 2012, 17:42

Mně se také internet nepodařilo zprovoznit, připojení funguje (ja aktivní - nějaká data se přijímají a odesílají), ale žádnou stránku si nezobrazím. Na ostatních zařízeních vše jede bez problémů.
reader
Nemluva
Nemluva

Poděkovali mu: 2 krát

Příspěvekod zdenek » 08 črc 2012, 23:12

PB 622 mi funguje na WiFi ve firmě, doma i na AP vytvořený z Android telefonu. Všude mám nastaveno WPA2-PSK, šlo mi to i na WEP.

Nemůže být problém v tom, že PB údajně neumí pracovat s některými vyššími čísly kanálů? Jo a PB nesnáší, stejně jako většina mobilních zařízení, hidden SSID.
Kecal
Kecal

Poděkoval: 34 krát
Poděkovali mu: 35 krát

Příspěvekod kamildoktor » 22 srp 2012, 19:54

Nazdar, už jste někdo pokročil s připojením k internetu. Mám stejný problém. Spojení je funkční, ale stránka se nenačte. Vše jsem musel nejprve zadat ručně.
Dík za každou radu.
kamildoktor
Nemluva
Nemluva

Příspěvekod sCumil » 22 srp 2012, 20:47

Od té doby jsem měl možnost vyzkoušet přijení na různých sítích a dospěl jsem k závěru, že PB nekomunikuje s routery TP-LINK. Jen TP-LINKy mi nefungovaly, ostatní všechny ano a okamžitě bez problémů.

Vyzkoušeny byly 3 různé TP-LINKy a 3 různé jiné.

Co mi také na PB vadí je, že nevyhledá automaticky všechny sítě v okolí, že na rozdíl od počítačů není schopná sama rozeznat sítě bez zabezpečení, že často si musím konkrétní síť sám manuálně zadat, přestože je to nejbližší síť s nejlepším signálem. Což je na výsost stupidní, neb na veřejných místech se pak člověk není schopen připojit, pokud nezná přesně tu síť, kterou má hledat. Opravdu tomu nerozumím, protože softwarově toto musí být banalita.

Jinak PB funguje skvěle, systém katalogizace knih je skvělý, avšak nevyužívá prakticky metadata (hlavně štítky, což mi dost chybí).

Mám-li to celkově shrnout, jako čtečka supr, ale funkce připojení je prostě pro jakoukoli čtečku nezbytná, a proto bych PB celkově už nedoporučil.
sCumil
Nemluva
Nemluva

Příspěvekod tom » 23 srp 2012, 06:42

Mně funguje na TP-Linku bez problémů.
tom
Superkecal
Superkecal